Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normális, hogy egy Ford...

Normális, hogy egy Ford Fiesta 1.6 TDCI ECOnetic motorral 5-6 literes fogyasztást produkál?

Figyelt kérdés

Volt ebben városi és városon kívüli használat is.Nem mondhatnám olyan soknak,de ahhoz képest,hogy a gyári adatok szerint a fogyasztás 4 liter alatt van (3.1-3.8L\100km) kissé furcsálom,hogy ezt az értéket még meg sem közelítettem.Oké,tudom,hogy ezeket a gyári adatokat képtelenség elérni,de azért mégis arra gondoltam,hogy a fogyasztás nem lesz több,mint 4.5 liter,főleg a régi 1,6-os HDI Peugeotomhoz viszonyítva.


Természetesen tudom,hogy ez nagyban függ a vezetési stílustól is,de az említett értékek normális használat során születtek.


Emellett gyorsulás közben a pillanatnyi fogyasztás meghaladja a 25-30 litert is,ez nem tudom mennyire normális.Benzines motor esetén ez számomra nem lenne meglepő,de így kissé sokallom ezt,de valószínűleg én vagyok tulságosan tájékozatlan.


Előre is köszönöm a válaszokat,sokat segítenétek egy-egy szakszerű válasszal!



2016. júl. 7. 19:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Barátomnak 2007-es ford focusa van 1.6 tdci(109le) neki 4-5litert eszik a kocsi. De ő is akciósan vezet.
2016. júl. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
az normális,ha gyorsulás közben 25-30 litert ír a pillanatnyi fogyasztás.Milyen évjáratú ez a focus?
2016. júl. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Az válaszolótól kérdezed,vagy Fiestát akartál irni? :)


Amúgy 2011-es kiadás.

2016. júl. 7. 20:36
 4/10 anonim ***** válasza:
elírtam :)
2016. júl. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
amúgy sokallom én is a fogyasztás,hacsak nem eléggé nyomod neki.Nekem a 150LE-s TDI eszik 5 litert
2016. júl. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#5 passatod vagy golfod van?

#1-es voltam

2016. júl. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen rendben van, gondolom vannak városi szakaszok is ahol vezetsz, ott azért az ilyen takarékos motorok is megesznek 5-6 litert.
2016. júl. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Tényleg látni kellene, hogy vezetsz, milyen helyeken, stb. Mondjuk az 5-6 mindenképp soknak tűnik. Ez számolt fogyasztás, vagy a Fedcomp mutat ennyit??
2016. júl. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
fedélzetire inkább az a panasz szokott jönni,hogy kevesebbet írnak minta valóság.Nekem mondjuk tök pontos,vissza szoktam számolni.
2016. júl. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, a fedélzeti számítógép értékei ezek. :) Nem számolt.
2016. júl. 8. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!