Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Daewoo Racer olajteknő tömítés...

Daewoo Racer olajteknő tömítés, miért ereszt?

Figyelt kérdés
Volt egy kisebb motor felújításom, és az olajteknő tömítést is cseréltem. Kb 3 napig volt teknő nélkül, szóval volt ideje kicsöpögni az olajnak. Felületek tisztítása után, a tömítés mind két oldalát bekentem hőálló pasztával és úgy raktam a helyére. A csavarokat megfelelően meghúztam. A motorban jelenleg nincs olaj, csak ami még benne maradt, és így ereszt a tömítés. Olyan mintha a parafa tömítés átázott volna. Hogy rakjam össze hogy ne eresszen egyáltalán?

2016. júl. 9. 09:58
 1/5 anonim ***** válasza:

én úgy csinálnám, hogy a blokkot is, a teknőt is tisztára(szárazra) törölném, az új parafatömítést nem kenném be semmivel(a gyárban sem kenik),és kulturáltan, átlósan meghúnám a csavarokat...először csak barátságosan, aztán picinykét erősebben.


soha nem csöpöghet.

Valószínű, hogy a régi parafatömítés lehet a ludas...ne kend be semmivel, és itatóspaíron szárítsd fel az olajat..


csak türelem...semmi kapkodás.

2016. júl. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! A tömítés új benne. Szóval akkor ne pasztázzak. A mostani tömítést újrahasználhatom?
2016. júl. 9. 10:09
 3/5 A kérdező kommentje:
Visszaraktam ahogy mondtad, remélem így jó lesz. Régebben is így volt összerakva, de eresztett és azért lett pasztázva. Viszont annál is eresztett :/ . Most Reinz tömítés van benne, remélem lesz olyan jó mint a gyári.
2016. júl. 9. 14:29
 4/5 anonim ***** válasza:
Az olajteknő felülete sík? Mert néha túlhúzzák és hullámosodik.
2016. júl. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Elvileg az. Rátettem a bútorlapra és nem láttam benne akkorát, amit a tömítés ne tudna tömíteni.
2016. júl. 10. 09:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!