Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki swiftről mi a véleménye...

Suzuki swiftről mi a véleményetek, tapasztalatotok? (2014-)

Figyelt kérdés

2016. júl. 10. 15:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

ezeket a zsír újakat nem ismerem, de 96-tól csak szwiftem van..volt egy automata ezres, volt egy automata 1.6-os szedan, most egy automata 1.5 ös vvt szwiftem van..


eddig mind hiba nélküli volt.

A nejemnek volt egy automara WagonR+, az is hibátlan volt, csak lomha.


Ha vennem kellene egy zsít újat, most is csak automatát vennék. A japók nagyon értik a csíziót.

2016. júl. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
34%

Nekem az "új" '05+ Swifttel van tapasztalatom. Megdöbbentő volt látni, érezni hogy egy 2000-ben gyártott Corsa C, vagy Punto II is vastagabb, merevebb lemezekből készült. Érezhető spórolás az ajtóknál, motorháztetőnél is. Konkrétan mintha egy vizes kartonpapírt emelnél akkora súlya van. Egyszerűen hiányzik az anyag.

Pedig annyira beharangozták, hogy ez már nem "az" a Swift.

Megbízható, fillérekből fenntartható, ennyi az előnye más nem.

2016. júl. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%

utolsó:


Egy autó nem attól lesz biztonságos, hogy "van benne anyag"... Hanem attól, ami a lemez alatt van és ahogy gyűrődik.


Megbízható autók, de nekem 183 centivel nagyon kényelmetlen és kicsi volt. Sokan ódákat zengtek róla, hogy milyen jól megy (az 1.6-os benzines). Hát, ha szétpörgeted tényleg jól megy, csak akkor eszik is. Ha meg normálisan jársz vele semmi erő nincs benne.


A mienk céges autó volt, így márkaszervízbe kellett hordani a gari miatt, na azokkal kritikán aluli volt a tapasztalat. Utóbb kiderült, hogy az olajcsere annyiból állt, hogy kicserélték a matricát rajta... Nem tudjuk, hogy csak 1x vagy többször is... Minden esetre kátrány állagú volt már benne az olaj a gari lejártakor. Mondjuk becsületére legyen mondva, hogy kibírta.

2016. júl. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jó kocsik ahogy anyukám mondja. 2015-ös van neki. De az tény hogy egy magas ember nem fér be. Én 185 vagyok és mint valami nyomorék úgy vezettem egyszer. Mondjuk én vw-s vagyok.
2016. júl. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Álom autó. 14-ben vettem. 36k km. 1 izzó nem égett ki. full extra automata. computer szerint 6.5 átlag fogyi. most 3.7 misiért árulják. Ennyi pénzért nincs jobb autó. Ülése kényelmes. Aránylag halk. Futóműve khm. Tehettek volna bele rugót. Mintha sínen menne, de nekem kemény.
2016. aug. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Régi a kérdés, de talán valakinek még jól jön egy vélemény, aki éppen swiften gondolkozik.

Egy 2008-as sx4-et cseréltem 2014-es swiftre, pedig nem akartam alacsony fekvésű kisautót az sx4 után, de miután kipróbáltam abszolút meggyőzött, az első ami feltűnt, hogy a swiftet élmény vezetni, nagyon könnyű puha a váltója, jól fekszik a kanyarokban, sportosabb a belseje, és kb másfél kategóriával komolyabb a vezetési élménye, mint azt az autó külsőre sugallná, a fogyasztása Pécsen kereken 5 litert, de többször mértem a fogyasztást teletankolásokkal és km-re lebontva kiderült hogy kb 2 decit csal, tehát valójában 5.2-őt fogyaszt, ez normál vezetési tempóval értendő, 8 ezer km van még csak benne, tehát elvileg még kicsit csökkeni fog a következő pár ezer km után, de ez már így is nagyon jó szerintem. Az alsó fordulat tartományban kicsit lomhább mint a 2010 előtti swift, ez a jó fogyasztás hátúlütője, de 3.500-as fordulattól nagyon megindul. Hátul el lehet férni, én 180 cm vagyok és kipróbáltam, simán be tudok ülni a magamra állított ülés mögé, a csomagtartó viszont nagyon kicsi, 6 pack 2 literes víz fér bele két sorban és a tetején még marad kb 15cm hely.

2017. nov. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!