Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ape 218 TM (218 ccm) vezetéséh...

Ape 218 TM (218 ccm) vezetéséhez jó-e a B (B1) jogosítvány, vagy A valamelyik kategória kell hozzá?

Figyelt kérdés
2016. júl. 11. 15:13
 1/3 anonim ***** válasza:

B1 vagy más néven B125, az csak 125 köbcentiig jó, tehát egy A1-gyes jogsival egyenlő. A számozásuk is kiadja nyilván.


Ez felett már nem méret hanem teljesíítmény korlátozás van, attól függ mi van a motor papírjaiban, ha 35kW alatti akkor A2 jogi kell rá, ha felette van akkor teljes A.

2016. júl. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Bocsi, de itt én kell, hogy kijavítsalak. A B1 kategória nem azonos az általatok B125-nek nevezett vizsgával. Az ugyais A1 kategóriára vonatkozik, csak azért hívják B125-nek, mert a B kategória birtokában, könnyítetten lehet könnyítetten megszerezni az A1-et. És jogfolytonosság miatt ez az A1 nem számít kezdő jogosítványnak a vizsgaidőponttól függetlenül... De én egyébként konkrétan az Ape 218-ra kérdeztem rá, mert nem egyértelmű, hogy A valami kell hozzá, mint motoros triciklire, vagy jó a B, amivel ma már a B1-et, automatikusan megadják (ez a leírás szerint pl. biztosan jó quadra, mopedautóra stb., de a motoros triciklik esetében - L5e - nem egyértelmű számomra a hivatalos leírás).
2016. júl. 11. 18:30
 3/3 anonim ***** válasza:
Jaaaa, azt hittem ez valami robogó.
2016. júl. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!