Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motor 50 ccm (köbcenti) -s...

Motor 50 ccm (köbcenti) -s papírokkal hogyan? Mit mondasz igazoltatáskor?

Figyelt kérdés

Kedves motor tulajok! Hogy lehet egy nagyobb motort 50ccm-es papírokkal használni? Esetemben egy 125-ös gépet.

Aki kicsit is ért a dolgokhoz, rögtön látja egy 125-ösön, meg egy 250-esen, hogy távolról sem segédmotor. A rendőrök mit tesznek igazoltatáskor, illetve mit tehetnek?

Várnám az igazoltatásos sztorikat, meg magát az eljárást, hogy hogyan lehet...

(A motor nincs a birtokomban, csak érdekelne a menete.)

A cím magyaratlanságáért meg bocsi, csak így könnyebb rákeresni.


2010. ápr. 15. 15:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Na annyit szeretnk eárulni h ennek a kornak már vége !! Feltaláltak olyan ezközt amit ha odaraknak kipufugóhoz megállapítja h az hány ccm-es.És ha kiderül h nem annyi mint ami a papíron van , megy is a feljelentés okarithamisításért ami valljuk be nemkis dolog.

Am ha motoros rendőrt fogsz ki az már ránézésről megmondja. Ilyennel manapság már neméri meg próbálkozni mert nagyon megjárhatod !!

2010. ápr. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ja tegyük fel nincs nála ilyen mérőezköz de ő azt állítja h az nem 50-es elküld műszakira , és ugyanúgy kiderül.

Első voltam.

2010. ápr. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Láttam már vidiken, hogy mérnek, meg jól megb*sznak, ha rájönnek, és szerintem erkölcstelen is a dolog....

Se a jogsit nem teszik le nagyobb kategóriára, mást se fizetnek...

Nem is állt szándékomban így futtatni egy motort, csak nagyon érdekel, mert mindenhol ezt hallom, hogy mindenki nyomja nagyobb gépeket 50-es papírral...

Kíváncsi vagyok olyanra, akit már kaptak el ilyennel, és mit reagált rá a rendőr és ő.

Köszi a kommenteket

2010. ápr. 15. 18:08
 4/12 anonim ***** válasza:
Hát sztem ezt manapság már csak a kisfú találják ki h bevágódjanak a averoknál h ő 125-ös mocival járkál 50-es papírokkal.Manapság nagyon rá vannak szállva a fakabátok a motorosokra.
2010. ápr. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ja , és nagyon helyesen teszed !:)
2010. ápr. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
ha használni akarod kell rá jogsi, ha hobbicélra kell akkor ismerd ki a környékedet és ott huzatgathatsz majd nyugodtan.... hobbicélra egyserű... nemkell semmi csak a gép meg TE
2010. ápr. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

az a gond, hogy nem csak pár tizenéves találja ki. Százával böngésztem a motoros hirdetéseket, és 10-ből a fele így árulja a 125-ösnél kisebb motorokat.


19:09-nek: nem akarom így használni, csak a tapasztalatok érdekelnek. Mellesleg evidens a jogosítvány megléte szerintem.

2010. ápr. 16. 02:47
 8/12 anonim ***** válasza:
Vita esetén joga van a hatóságnak müszakilag megvizsgáltatni a jármüvet és ha nekik van igazuk akkor a vizsgaköltség Téged terhel, meg természetesen a többi "járulék" is......
2010. ápr. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy nézik meg mekkora a motorod, de ha kiderül a turpisság, feljelentenek és a pénzbírság mellett engedély nélküli vezetés miatt a közúti járművezetéstől is eltilthatnak, ami elég nagy gond. Képzeld csak el, hogy egy "B" kategóriás jogsit veszítesz el emiatt.
2010. ápr. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Haveromat megfogták ilyen problémával h 125 helyett 50es papír volt. Elküldték a KPM-hez, aztán ez a mákos disznó megint kiüzletelte h 50es papírt kapjon:D
2010. ápr. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!