Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel astra 1.4se 82le fogyaszt...

Opel astra 1.4se 82le fogyasztassa menyi illetve lehet-e csökkenteni?

Figyelt kérdés

üdv

a fent említett autóm (1994) és az lenen a kérdésem hogy mivel lehet csökkenteni a fogyasztását ? nem sportosan hanem normal módban használom. milyen benzien érdemes tankolni shell v pover st vagy érdemes valami alkatrészt kicserélni ?tankot kimosni vagy ilyesmi ...illetve az ebayan láttam fogyasztás csökkentő

mágneseket foton összegért az valamit hasznalna :D ?


mindenen meghallgatok :)



2016. júl. 12. 20:58
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem tudod csökkenteni a fogyasztást.


Csak azt tudod elérni odafigyeléssel hogy ne legyen feleslegesen magasabb a fogyasztás...

Pl: figyeld a guminyomást,ne hagyd fenn a tetőcsomagtartót,ne vegyél szélesebb gumikat, figyelj oda az autó általános állapotára(karbantartás)

Ha magasabb oktánszámú(drágább) benzint tankolsz azzal nem lehet csökkenteni a fogyasztást.

Az oktánszám a kompressziótűrést mutatja semmi köze az autó fogyasztásához.

Az F astrához a 91 es benzin is jó lenne ha árulnák, mivel nálunk a 95 ös a legolcsóbb benzin azt tankold.

Ha drága benzi nt veszel azzal csak megnöveled a benzinköltséget:)

2016. júl. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ja a mágneses fogyasztáscsökkentőket meg felejtsd el.


Átverés.

2016. júl. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Csaba1207 ***** válasza:
Miért? Mennyit eszik? Nekem '95-ös volt ilyenből 3 évig. Csak városban 8-9 liter volt dinamikus vezetés mellett, kint 7-8 ugyanilyen stílusban. Ha ettől többet eszik, nézd meg hol tankolsz, nézd meg az injektor fejeket (szerintem már 10 eFt alatt van bontva, és otthon 5 perc csere. Olaj mindig legyen cserélve, inkább 10 ezrenként, mint 15+ ekm után. Felejtsd el a nagy kigyorsításokat, és a 3 ezer feletti fordulaton járást. Ekkor talán 1/2 - 1 liter lejöhet.
2016. júl. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"nézd meg az injektor fejeket"



Ez az autó központi befecskendezéses, így csak egy injektor van:)

De azzal nem igen van gond.

Ami a fogyasztást novelheti az az elhanyagolás.

Karban kell tartani, ha valamilyen hibát érzel meg kell csináltatni.


Egyébként az F astra nem a takarékos fogyasztásáról híres.

Sokat fogyaszt viszont nem is megy

De legalább eszi az olajat is:-D

2016. júl. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
nekem nem eszi az olajat. am de most beszereztem egy gyári motorház szigetelést azt ajánlatos nyáron feltenni ?(am nem elhanyagolt autó sok minden ki lett cserélve és igen a 10 ezres periódusra nagyon oda figyelek )
2016. júl. 13. 21:06
 6/9 anonim ***** válasza:

Négyes, el kell szomorítsalak, de a kérdező által írt 1,4SE motortípus bizony hengerenkénti befecskendezésű. Egyébként nem tudna 82 lóerőt, mert a központi injektorral ugyanez a hengerűrtartalmú motor csupán 60 lóerős. Na, az lehet, hogy többet fogyaszt, cserébe nem is megy, viszont az olajat nem eszi! (Az a 16 szelepes ECOTEC motorok rossz szokása)


Tehát mások beírásának "kijavítása" előtt tessék tájékozódni. :-)


Kérdezőnek: A C14SE motoroknál (ez ugyanis a hivatalos motorkód) a 7- 8 liter közötti fogyasztás (inkább hét ha több hosszútávú közlekedésed van, és inkább nyolc, ha több a város) az általános tapasztalat. Hibát akkor kell keresni, ha ettől nagy mértékben tapasztalsz eltérést.

2016. júl. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
a fogyasztast csökkenthető olyan adalékokkal amit a benzihez kell tölteni ?
2016. júl. 17. 13:46
 8/9 anonim ***** válasza:

6 osnak


elméletileg hengerenkénti az SE opel motor

két hengerre jut egy befecskendező és ugyanaz az elavult "MULTEC" rendszer müködteti minta többi ilyen opelt.

Volt opelom(c16NZ) ugyhogy btudom hogy sokat fogyasztanak és nem mennek,

az SE csak azért jó mert a tartóság rovására nyertek egy kis plusz erőt, de mivel így picit bonyolultabb lett ha nagyobb is a gebasz lehetősége.

Sok autóm volt már(tényhogy sosem újak voltak) de az opelnál elavultabb nyugati autóval még nem találkoztam!

2016. júl. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Baxus, nyolcas, te tényleg szart sem értesz hozzá! A két hengerre egy befecskendezős baromságodat mégis honnan szedted??? A C14SE hengerenkénti, azaz HENGERENKÉNTI befecskendezésű motor. A többi, amit írtál, szintén úgy hülyeség, ahogy van, emellé még rosszindulatú is vagy, ha az ok nélküli lepontozást is nézzük. Bocsánat, hogy kifakadtam, a tájékozatlanságot tudom tolerálni, a hülyeséget nem!

A kérdezőnek pedig azt tudom válaszolni, adalékanyagoktól nem lehet nagy eredményekre számítani.

2016. júl. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!