Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson kipufogóba hangtompító...

Simson kipufogóba hangtompító teljesítménynöveléshez?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy NS51 típusú simsonom, 3 sebességes. A motor rendszeresen karbantartott. Az lenne a problémám, hogy nem vagyok megelégedve a végsebességgel. A motor végsebessége 55-60 között van( ha fel is megy 60-ra akkor is nagy nehezen és ritkán megy fel 60-ra ). De a lényeg,hogy a kipufogóban nincs hangtompító, így jobban szól. De azt olvastam és több helyről hallottam, hogyha a kipufogóban van hangtompító akkor nem csökken a teljesítmény. Szerintetek ha visszateszem a hangtompítót a kipufogóba( nem gyári, új kipufogó van rajta kb.másfél éve) akkor jobb lesz a teljesítménye a motornak? Előre is köszönöm a válaszokat!

2016. júl. 13. 09:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Hány fogas az első lánckerék? Mennyire nyúlik be könyök a kipufogóba? Max 3 cm legyen. Ha töküres a kipufogó akkor nem húz alacsony fordulaton bár Simsonnál nem túl sok jelentősége van.
2016. júl. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, jobb lesz.
2016. júl. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A kétütemű résvezérelt motorok ideális gázcseréjében nagy szerepe van a szívó,és kipufogó rendszernek. Ha bármelyiket otthoni buherálással átalakítják az CSAK RONT A TELJESÍTMÉNYEN! A gyárban a MÉRNŐKÖK megtervezik a motor kipufogó, és szívó rendszerét, hogy a gázlengések szempontjából a legideálisabb legyen. Ha kiheréled a kipufogót, akkor hiányozni fog belőle az a fol,tás, ami öblítési ütemnél generál egy visszafelé irányuló gázlengést. Ha ez a gázldngés eltűnik, akkor öblítési ütem alatt a friss keverék eg, része elégetlenül távozik a kipufogó csatornán át. Ebből az következik, hogy csökken a teljesítmény, cserébe nő a fogyasztás.


Összefoglalva: hagyd a falubeli tuningmogulokat a pi...ba! Használj gyári kipufogót, mert otthon nem tudsz jobbat kendácsolni! A neten fellelhető rezó dobokat is felejtsd el! Nem érnek szart sem!

2016. júl. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Az utlsónak igaza van ! A motoromon már nincs gyári kipufogó, mert a motor szinte egész életében állt amikor megvettük és elég rozsdás volt ezért vettünk rá egy új kipufogót. A motor nem volt olcsó,és igen a gyári kipufogó sokkal jobb a sok rezótol.
2016. júl. 13. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!