Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen márkájú nyárigumit vegyek?

Milyen márkájú nyárigumit vegyek?

Figyelt kérdés

A méret adott: 195/65 R15 91H

(1-es Octaviára)

Az autón elől 2 Hankook Ventus Prime 2-es gumi van, a hátsókat cserélném le, értelem szerűen mivel új gumit veszek, az megy előre, a két első pedig hátra kerül.

Na most, milyen márkánál érdemes nézelődni?

Az én kiszemeltem a Hankook Ventus Prime 3-as, de gondolkoztam Continental, esetleg Michelin abroncsokon is. Ti mit ajánlotok, melyik jobb?


A keret nagyjából 15.000ft/db


Első autó, kezdő vagyok a téren, ez lesz az első gumivásárlásom, ezért is szeretném 1-2 tapasztaltabb autós véleményét meghallgatni.

Mennyire fontos az, hogy mind a 4 kereken ugyanolyan típusú abroncs legyen?



2016. júl. 13. 15:22
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

A két hátsó pedig: Barum Bravuris 2


Mekkora a különbség az említett Hankook, és a Barum gumi között? Melyik jobb a gyakorlatban?

2016. júl. 13. 15:28
 2/12 anonim ***** válasza:

négy egyforma Falken.a legjobb.


[link]

2016. júl. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

"jobb"... mivel?


Többiek?

2016. júl. 13. 17:10
 4/12 anonim ***** válasza:
A 3 közül jó mind.Ha méretben jó, akkor szerintem mind egy.
2016. júl. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Netről rendelném, de közben eszembe jutott a forgásirány.. Külön jobbos és balos gumit kell rendelnem? Vagy ennél a Hankook guminál nincs megadva a forgásirány? Rendeléskor nincs feltűntetve hogy melyik oldalra kellene (remélem nem mondtam nagy hülyeséget :D )
2016. júl. 14. 01:42
 6/12 Pusisz válasza:
Jobbos meg balos gumi eredetileg nincs... Az első felszerelést követően nem lehet a jobbost bal oldalra felrakni és fordítva, mert megfordul a forgásirány és szálszakadt lehet. Előről hátra és hátulról előre lehet (oldalt váltani nem) / szokták forgatni, hogy egyformán kopjon. (ált. az első jobban kopik, nagyobb a terhelés) A legtöbb gumin jelölik is a forgásirányt...
2016. júl. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Pusisz válasza:
2016. júl. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 JulesTS ***** válasza:
Mindharom marka teljesen jo, mellenyulni nem tudsz veluk. Viszont azt rosszul gondolod, hogy az uj/jobban tapado gumi megy elolre. Igy csuszos utviszonynal az elso nagyobb fekezeskor olyan piruettet fogsz leirni, hogy orom lesz nezni (a kocsi eleje megtapad, a hatulja meg kontollalhatatlanul megcsuszik). Kerdezd meg a gumist is, O is azt fogja mondani, hogy hajtastol fuggetlenul, a jobban tapado gumik mennek hatulra...
2016. júl. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
1-es octavia, hátul dobfékes, úgyhogy az újabb gumi megy előre, de a jelenlegi első is csak a 2. szezont futja, nem olyan kopott
2016. júl. 14. 18:40
 10/12 JulesTS ***** válasza:

Teljesen mindegy, hogy dobfék, vagy tárcsa van hátul, akkor is az új gumik mennek hátra. Ha elöl vannak a jobban tapadó gumik, akkor csúszós úton erősebb fékezéskor keresztbe fogsz állni.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2016. júl. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!