Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen márkájú 2 ütemű 125...

Milyen márkájú 2 ütemű 125 ccm-is motort ajánlotok? Legfeljebb 200-250 ezerér venném.

Figyelt kérdés
Leginkább a klaszzikus, utcai, naked motorok tetszenek.
2016. júl. 1. 11:59
 1/10 anonim ***** válasza:

Ezekre a dolgokra figyelj a vásárlásnál:

Ne vegyél ETZ-MZ-t (hosszútávon nem éri meg), olyat vegyél ami legalább vízhűtéses, a teleszkópok rendben vannak, és motorikusan jó. Sokan túlakarnak adni az ezeréves szemetükön, de mielőtt vásárolnád kérd ki egy olyan ismerősöd véleményét aki valamennyire jártas a motorozásban.

2016. júl. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem volt NSR 125 Raiden. Nagyon jó motor, de csak üvegelve megy rendesen.

Volt viszont egy TDR 125 Yamahám, azt nagyon szerettem(gondolom rövidebb a váltója). Kényelmes nagyon.

Naked stílusú nem nagyon jut most eszembe 2T.

Ha meg lehet 4T, akkor Yamaha SR/TU, esetleg Hyosung GT.

2016. júl. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat! Én pont MZ ETZ-ben gondolkodtam.... Tudnátok írni még hasonló motorkerékpárokat?
2016. júl. 3. 17:08
 4/10 anonim ***** válasza:

Akkor szerencse, hogy pont olvastam és válaszoltam a kérdésedre.


A szoci motorok túlságosan idősek, a régi technológia mára idejétmúltnak tekintendő. Nem azt mondom, hogy ami régi az rossz, csupán generációkkal fejlettebb technológiájú motorok vannak a piacon.

2016. júl. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Értem. És tudnál ajánlani 125-ös motort, ami nem túlságosan régi, de nem is a legújabb? :)
2016. júl. 4. 15:47
 6/10 A kérdező kommentje:
Na és 250 ccm-ben 2 üteműt? Vagy abban már jobban megéri a 4 ütemű?
2016. júl. 15. 21:34
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha már nagymotor, akkor csak 4 üteműt ajánlok. Szebb a járása, kevesebb a fogyasztása, de kicsit gyengébb mint a 2 ütemű társa, de 400ccm felett ez nem számít.


Bandit, az egyik legelterjedtebb motor. Ezen belül is van pár változata, mind köbcenti, teljesítmény, kinézet szempontjából.


Milyen jogosítványod van? Mert ha csak bohóckodni akarsz, és nincs jogsid, akkor teljesen mindegy mit veszel. De ha hosszútávon gondolkozol legalább egy sor négyest ajánlok, 4 üteműt, karburátorost, és legalább 600ccm.

2016. júl. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Jövőre szeretném letenni a B-s jogosítványt, de még csak Simson-t vezettem. Épp ezért kérdeztem, hogy 125-250 ccm-es motort tudnátok ajánlani, mert lassacskán nagyobb motort szeretnék egy Simson-nál.
2016. júl. 16. 12:00
 9/10 anonim ***** válasza:

150-250ccm-es motort, mivel csak B-s jogosítványod lesz, nem vezethetsz forgalomban. Így csak a forgalomból kivont hulladékok közül választhatsz, mert biztos vagyok benne, hogy nem fogsz rendszámost venni, azt műszakoztatni, sőt át sem íratnád 30-50e Ft-ért.


Veszel egy kivont járművet, amit csak esetleges alkalmanként földutakon, ritkább helyzetben pályán használnál. 50-60e-ért megveszel egy jobb állapotút, majd mikor rájössz, hogy ennek semmi értelme elpróbálod adni ugyanannyiért mint vetted, de akkor már jócskán költöttél rá, a helyet foglalja, és mehet az állandó idegeskedés, hogy mikor kap el a rendőr. Súlyos büntetésre számíthatsz, mind kategória nélküli vezetés, kötelező biztosítás hiánya, és még sorolhatnám.

2016. júl. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ooooo... Hát akkor inkább hanyagolom ezt a dolgott, és inkább a jogsi először 50-esre (B-s jogsi) , áés aztán jöhet majd a 250-es jogosítvány.. Azért Köszönöm a válaszokat!
2016. júl. 16. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!