Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha a kettő közül választani...

Ha a kettő közül választani kéne, melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

Egy ilyen Renault Vel Satis-t, mondjuk 2003-asat : [link]


Vagy egy ilyen Renault Avantime-ot, ugyanúgy 2003-asat : [link]


Előre is kösz a válaszokat! :)



2016. júl. 14. 15:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő katasztrofálisan rossz autó, komoly szervizigénnyel, és ilyen idős korra bizonyára súlyos szervi problémákkal. Viszont egyedi a formájuk. Én is szerettem volna, aztán az autószerelő ismerőseim másfél perc alatt lebeszéltek róla. Talán az Avantime a rosszabb a kettő közül, nem véletlen hagyták abba a gyártását mindössze 1-2 év után. Nem leszólni akartam az autókat, de tény, hogy nagyot lehet szívni velük. Ha ez neked mindegy, akkor az a jó hír, hogy mindkettő egyformán "jó" választás lehet.
2016. júl. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%
Kerüld ki a csapdát , olasz francia se új se használt nem jó . Koreai talán jó pár évet de annyit veszít az értékéből , van köztük amik bírják azért .
2016. júl. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A másodiknak írnám, hogy volt egy '93-as Renault Safrane-unk 2.2 SI motorral, 250000km-rel vetük, 285-tel adtuk el, egy kisebb baleseten kívül nem kellett rá költeni, csak a kopóalkatrészekre, meg a lyukas kipura(ez volt a számomra 2. legkényelmesebb autónk) aztán most van egy faceliftes 1-es 2003-as 1.9 DCi Renault Scenic-ünk 145000km-rel vettük, jelenleg 165000km van benne, ugyanúgy nem kellett rá költeni csak kopó alkatrészekre *kopp, kopp* (ez a számomra 3. legkényelmesebb autónk) és van egy 2004-es Peugeot 607-esünk 2.2-es HDI motorral kb. 230000km-rel vettük most 335000km van benne, hibái: szivárgott a szervó olaj, kellet bele valami alkatrész az kb. 80000ft volt meg pár kisebb elektronikai hiba ezek kb 100000-150000ft értékben lettek javítva, többre most nem emlékszem (ez kb. számomra a legkényelmesebb autónk)

És ültem már közép, közép felsőbb kategóriás Volkswagenben, Audiban, 2010+ Octaviában, japán autókban, Fordban, stb., de számomra a legkényelmesebbnek a 607-esünk tűnik.

2016. júl. 14. 16:14
 4/5 A kérdező kommentje:

Ja, az 1.-nek köszönöm a válaszát!

Javítás: közép, felsőbb közép

2016. júl. 14. 16:17
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha tényleg a kettő közül választanék, akkor a vel satist venném használatra, mert az szerintem megbízhatóbb. De kerülném a 3 literes dci-t mindenképp meg, ha jól tudom a 2.2 dci is problémás motor bele.

Avantime viszont alig készült, ez a modell szerintem klasszikus lesz és rengeteget fog érni. Egyre nőni fog az értéke (az más kérdés, hogy ki fogja megvenni annyiért...)

Most is például 1db eladó van összesen a hasznaltauto weblapon és az minimum 2x, de inkább 2.5x annyiba kerül, mint egy ugyanakkor gyártott vel satis... ehhez hozzá tenném azt is, hogy én is nézegettem kb 1 éve a típust és akkor is hasonló áron volt hirdetve talán 5-6 darab és abból csak 1 maradt eladó.

Ha a fenntartás nem számítana, akkor az avantime-ot venném, mert nagyon ritka, nagyon különleges és nekem tetszik is. Szerintem ezt elég sokan megbámulnák akárhol. :D

2016. júl. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!