Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tömegközlekedni "közönséges"...

Tömegközlekedni "közönséges" dolog?

Figyelt kérdés

Vannak kollégáim, akik szerint közönséges dolog, hogyha egy család tömegközlekedik együtt.

Mondjuk, ők alapból utálják a tömegközlekedést,mindegyikük autómániás, még a nők is.

Viszont, ők nem a belvárosban laknak, hanem kicsivel Budapesten kívül.


Én nem tartok autót, mert itt felesleges.


Volt egy családi kirándulásunk, ahol bizony együtt tömegközlekedett a család.

A nők egyből kérdezték "úristen, kisgyerekkel, hogyan?Hogy vittetek annyi bőröndöt...stb.Miért nem kocsival, a gyereknek nem jó a tömegközlekedés".


Egyébként, ő olyan anyuka, aki mindenhova kocsival hordja a gyerekeit.A férje valami magas pozíciót tölt be, jól élnek, mindig egy jó nagy városi terepjáróval mászkál.



2016. júl. 15. 18:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Van autóm, de ez hülyeség. Miért lenne közönséges dolog?? Semmi értelmét nem látom lenézni azt akinek nincs kocsija. Biztos el is küldtem volna oda ahova gondolom, ha nekem mondta volna..

Ha már felhoztad, ez a városi terepjáró egy olyan dolog, hogy vegyünk ilyet, mert nagy és mindenki tudja, hogy milyen drága. Csak akinek ilyen van azoknak a 70%-a nem tud normálisan vezetni/parkolni. Az tényleg sokkal jobb, mintha buszra ült volna.

2016. júl. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem. De van, akinek ez ciki.

Én autózom, általában. Ettől függetlenül elmegyek bárhova tömegközlekedéssel. Pl. ha inni akarok :)

De másik városba is utazom vonattal, ha olyan helyre kell mennem, aminek a közelében esélytelen a parkolás, akkor inkább nem nyűglődök az autóval.

Szóval mindent használok, ami éppen az adott helyzetben a legkényelmesebb.

2016. júl. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nyilván kényelmesebb, gyorsabb, de aki ritkán utazik annak felesleges autót tartani, és autóval közlekedni nem is biztonságos, sok baleset van, tömegközlekedésen nincs szinte.És nyugodtabb is.
2016. júl. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
32%

Nem közönséges dolog de én inkább mennék gyalog minthogy felszálljak a koszos buszokra hogy aztán ott nyomorogjak az emberek között és elkapjam tőlük a nyavalyájukat...Kocsival sokkal gyorsabb és kényelmesebb menni,bár az is igaz hogy az stresszel jár annak aki szeret 50-el menni folyamatosan de nem tud valamelyik nyomoronc miatt...


Most itt lehetne mondani hogy lehet már 100.000 - 200.000 körül használt kocsit venni de ez zsákbamacska,vagy normális kocsit veszel vagy egy olyat aminek mindig kijön valami baja

2016. júl. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem közönséges. Mi is nagycsaládosok voltunk, elég sok helyre eljutottunk az évek folyamán. Volt, hogy kirándultunk és volt hogy nyaraltunk. Mentünk már tömegközlekedéssel és autóval is, de egyáltalán nem éreztük a tömegközlekedést megalázónak vagy kínosnak, és amikor autóval tudtunk menni, akkor nem csináltunk belőle presztízs kérdést.

Teljesen mindegy, ki mivel utazik, én azt mondom, hogy utazni érdemes, mert látsz valamit az országból, a világból. És ha valaki tömegközlekedéssel tud utazni, akkor menjen azzal, de azért ne hagyjon ki egy élményekkel teli nyaralást/kirándulást, mert éppenséggel nincs autója.

Amúgy a tömegközlekedésben az a jó, hogyha nagycsaládos vagy, akkor adnak erre elég nagy kedvezményt, és úgy lényegesen olcsóbb, mint az autó.

És lehet, hogy ezzel most sokan nem fognak egyet érteni, de én azt mondom, hogy szerintem a tömegközlekedés (és elsősorban a vonatra gondolok) kényelmesebb, mint egy autó, ha sokat kell utazni. A vonaton fel tudsz állni, kinyújthatod a lábad, van egy kis mozgástered, az autóban szinte semmi. Vonaton tudsz például olvasni, autóban sokan rosszul vannak tőle, ha meg te vezetsz, nyilván nem olvasol (ez evidens). Ha autót vezetsz folyamatosan koncentrálsz, vonaton meg pihensz (adott esetben alszol is). Mondom ezt úgy, hogy amúgy szeretek vezetni.

Mindkettőnek megvannak az előnyei meg a hátrányai is.

2016. júl. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!