Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vegyek új téli gumikat?

Vegyek új téli gumikat?

Figyelt kérdés
Tíz éves a téli gumim,a profilmélység teljesen jó mert amúgy keveset futott,és csak novembertől áprilisig voltak fenn.De azt olvastam valamikor hogy 6-szezon az élettartamuk,mert elöregszik vagy megkeményedik, vagy mit tudom én.-csak a gumis lobby mondja ezt vagy tényleg érdemes lecserélni? pénz van az nem gond.

2016. júl. 17. 12:01
 1/6 anonim ***** válasza:
vegyél újat
2016. júl. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tényleg érdemes. Én 11 éves gumit cseréltem így le. Olyan emelkedőn havas felhúzott az új gumi, amiről előtte nem is álmkdhattam, a régivel simán visszacsúsztam.

De a legdurvább az volt, hogy szűzhavas üres tesco parkolóba előtte is voltam csúszkálni, gyakorolni. De az új gumival meg nagyon kellett küzdeni, hogy egyáltalán megcsúsztassam :)

2016. júl. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mindenképp fektess be újra mert a gumik általában 6 szezont bírnak ki. Oké hogy nincs kikopva meg semmi baja, de az anyag minősége romlik és a gumi folyamatosan keményedik. Általában ha a nyári guminak is esedékes a cseréje akkor ha egy téli gumi kibírt 6 szezont akkor nyárra felszokták tenni egy szezonra mert azt még kibírja ha nem akarsz egy évben téli és nyári garnitúrát venni. Én így csináltam amikor vettem az autómat akkor a téli gumik már több mint 5 évesek voltak rajta. Vétel után első dolgom az volt hogy a gumishoz mentem vele megnézetni, ő mondta hogy alapvetően jó rajta a minta meg minden de elég régi és ha esetleg jégre kerülök könnyebben összetörhetem magam mert a tapadása az anyag elöregedés miatt romlik folyamatosan. Mivel nyári gumim sem volt meg pénzem se annyi hogy nyárra összejöjjön így javasolta nekem hogy vegyek új téli garnitúrát amivel 6 évig nem lesz gondom ha vigyázok rá, és a jelen rajtalévő téli gumikat nyári szezon előtt átnézik és ha stimmel akkor egy nyarat kibírok még azzal ha nem akarok akkor költeni rá. Működöt is a dolog, a téli gumit nyár végére lenulláztam amikor felraktuk az új téli gumikat akkor mondta a srác hogy már látszik hogy kezd elfáradni de a hátsó kettőt megveszi tőlem az első kettőből az egyiket még fel lehet használni pótkeréknek, a másik meg kuka.
2016. júl. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#3 köszi,a nyári most kezdte a harmadik szezont,de olyan vacak hogy vizes úton kicsit nagyobb gázzal nem tudok vele elindulni csak forog egy helyben és süvit.bocs ez nem a fő kérdéshez tartozik.:)
2016. júl. 17. 13:35
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy nyárinál ezerszer jobbak még így is, de 10 éveset már érdemes lecserélni valóban. Eleve a gumigyártás is javul annyit ennyi idő alatt, nem csak öregedik meg keményedik.
2016. júl. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mindenképp le kell cserélni, már az 5éves gumi is öregnek számít, főleg ha nem megfelelően van tárolva.
2016. júl. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!