Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Crossmotorok közül ki melyik...

Crossmotorok közül ki melyik mellett ál? 250 2t vagy 450 4t?

Figyelt kérdés

2016. júl. 17. 14:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Ekkora méretkülönbségnél mindenképp a 4T.
2016. júl. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Méretkülönbség? Ezt hogy érted? Amúgy én a 2T-t választanám. Az üzemeltetése valamelyest olcsóbb, de nem ez a döntő hanem az hogy a 2T könnyebb, tehát mozgékonyabb. Igaz technikásabban kell vele motorozni, mert a teljesítményleadása más mint a 4T-é. Meg amúgy is régen (90-es évek előtt) nem volt 4T crossmotor, az én fülem meg a 2T hangját szokta meg, nekem az kedvesebb.
2016. júl. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Majdnem 2x akkora az egyik a másiknál. Mai modern 4T motorok pedig nem sokkal vannak lemaradva a 2T-től, nem úgy mint régen.

Erősebb a 4T, mivel majdnem 2x akkora és normálisabban ki is használható belőle a teljesítmény. Mindenképp az.

2016. júl. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A hengerűrtartalomról beszélsz ugye? Na most akkor vegyük elő azt hogy a 2 üteműnél minden főtengelyfordulatra esik egy munkaütem, a 4 üteműnél meg csak minden másodikra? Maximális teljesítményben nincs különbség, a motorméret ellenére. A KTM gyárt 350-es 4T-is mert az kezesebb mint a 450.
2016. júl. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tisztában vagyok vele, de ettől még nem lesz a 250 2T olyan erős, mint egy 450 4T, régi motoroknál esetleg. Erősebb a 4T motor és sokkal normálisabban kihasználható belőle, hogy nem csak csutkagázon van ereje. De aztán felőlem azzal jársz amivel akarsz.
2016. júl. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Oké, hogy a mai 4T már nincs olyan elmaradásban a 2T-hez képest, de a mai napig megvan az erőkülönbség. Ahogy fejlődött a 4T, úgy húzták egyre fentebb a 2T blokkokat is. Példának ott van a Rotax 257-es blokk, nekem 10 éve 61 lóerőre volt belőve, akkor az volt a max, amit kitudtunk hozni belőle, ma már ugyan ez a blokk a Rotax fejlesztéseivel leadja a 84 lóerőt. Egy 2T-vel tudni kell motorozni, aki tud, az odaver a 450-es 4T-nek, eleve könnyebb, sokkal fordulékonyabb stb. Gyerekkorom óta járok ki pályára, soha nem nyomtak le a 4T-k. Az erőkülönbség megvan a 2T javára, csak ki kell tudni motorozni.
2016. júl. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!