Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Havi 1000, maximum 1500km...

Havi 1000, maximum 1500km használat mellett megéri nyári gumikat venni autóra, vagy vegyek télit?

Figyelt kérdés
2016. jún. 23. 09:00
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
54%
Nyáron téli gumi pont annyit ér mint télen a nyári gumi: használható, de rosszabb a tapadása - és külföldön ugyanúgy hátrányba kerülsz, ha baleset részese vagy, mert "nem az időjárásnak megfelelő" gumiabroncs van az autón.
2016. jún. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
24%

A téli gumi semmivel sem rosszabb nyáron, mint a nyári(nyáron) a téli jóval puhább, tehát picit jobban kopik, de stabilabban tartja az autót vizen, esőben.


nézd meg a parkolókban hány autón van téli gumi...én is csak azzal járok már vagy tíz éve...


persze ez ne zavarjon, vedd meg a nyárit, télre meg a télit..mert úgy szokás..


ugye tudod, hogy a mintázat nagyon nem mindegy?

2016. jún. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
14%
A téli gumi nyáron is jó, én nyáron csináltam jogosítványt és az oktato auton téli volt és mondta, hogy nyáron az is legalább olyan jó mint a nyári :D
2016. jún. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
85%

A téli nyárom kenődik mint a rágógumi, rosszabb az úttartása.

Mésképp kérdezem: azért 10 havas napért megéri téli gumit venni?


Ha maximalista vagy, vegyél márkás négyévszakost. Az fehér felfújt reklámfigurás franciának van olyan, ami teljes értékű nyári gumi, és a téli gumik között is a felső egyharmadban végzett. Pontos típusért kimoderálnak mert reklám, de kb. egy perc Google keresés.

2016. jún. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Ne hülyéskedj ennyiért simán, ha azt írod havi 100 km az más... Téli nyáron a hőségben iszonyúan elhasználódik.

A 4 évszakossal az a baj, hogy csak a legmárkásabbak a jók(és árban nem spórolsz semmit), de ha nem akarsz a tárolással+cserével bajlódni és ki tudod csengetni akkor érdemes, 4-5 év alatt jobban megéri azért mint csereberélni. Ha elkopik a mostani téli/nyári szettem lehet én is márkás 4 évszakost fogok venni.

2016. jún. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
76%

3Nevetséges, vagy inkább elkeserítő, hogy ilyen még az autós oktatás is Magyarországon. Ha a zoktató egy buta, fillérb*szó senkiházi aki röhögve a képedbe hazudja, hogy jó lesz a téligumi nyáron, öcsi, akkor te szó nélkül elhiszed, ahelyett, hogy megkérdőjeleznéd az értelmi képességeit és a szakmai ismereteit.


Nesztek egy kis válogatás gugliról:


[link]


[link]


[link]


[link]


Csak az első pár találat a témában. Persze tudom én, hogy az oktató jobban tudja, meg amúgy is hülyeség a téli/nyári gumi. Igen, valahol igaz, hiszen hosszú évtizedekig autóztunk téligumi nélkül - de ha már feltalálták a téligumit, és valaki hajlandó tényleg két hideg hónap miatt ezeket fel is szerelni, akkor ne legyen már annyira ostoba, hogy a maradék tíz hónapra is a sokkal rosszabb tapadású gumikat hagyja fent... Inkább legyen nyári gumi télen is, az csak két hónap - és sokan így is, úgy is megtörik az autót télen, mert nem tudnak alkalmazkodni a csúszós útviszonyokhoz...


De azt hazudni, ohyg a téli semmivel nem rosszabb nyáron, mint a nyári... nos, vagy felelőtlenség, vagy ostobaság. Döntsétek el magatok.

2016. jún. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 Tomcatters ***** válasza:
80%

Nekem is téli nyári gumik vannak külön alufelnin :) max 20 perc csere ... Mindenféleképpen megéri venni ,mert télen veszélyes a nyárit használni :) Fordítva már lehetséges,csak ilyen 35-40 fokba nagyon kopik :/

Esetleg még alternatíva a négy évszakos

2016. jún. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
0%

Felesleges, mióta az eszemet tudom téli gumi van fent télen-nyáron. A híresztelésekkel ellentétben nem kopik gyorsabban és nem vettem észre fogyasztásnövekedést se. ABS nélküli kocsival nyáron mondjuk egy vészféknél hamar le lehet radírozni. De ilyenre azért szerencsére ritkán van szükség.


Kompromisszumos megoldás persze, de jobb, mint a nyári gumi télen. Én is pont ennyit megyek, mint te. Egy szett durván 60 ezret bír ki nálam. Na most ez kb. 4-5 év futásnak felel meg. Ha 2 szettem van, akkor a végére 8-10 éves elöregedett gumijaim lesznek. Használtan véve őket már 11-13. El se fogy és dobhatom is ki..

Szerintem az előbbi egy jobb megoldás.

2016. jún. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Én évi 7.000km-t megyek (havi 600km), és vettem téli, nyári(+felni) garnitúrát és nem a legolcsóbbakat.

Így 1-1 szett 6-8 évig biztos jó.

Ha ezidő alatt 1x megment egy koccanástól/balesettől, akkor már pénz/idő/macera ügyileg is megérte.

Ha ezidő alatt semmi sem történne, akkor sem bánom a megvételét.


ui.: Amúgy részemről már meghozta az árát. Ugyanis tavaly nyáron kifordult elém lakott területen kívül a fák közül egy gyerek biciklivel. Szerencsére annyira sikerült lefékeznem, hogy éppen csak feldöntöttem. 1 horzsolással megúszta. Most képzeld el, ha akár csak 1-2m-rel lett volna több a féktávolságom, akkor feldöntöm, és rácsúszok a gyerekre és pont a forró motor alá került volna. Aztán rendőrség jegyzőkönyv, szemle, kocsi javítás megtérítésének macerája, stb.


Amúgy ha valaki tényleg csak minimálisat autózik, annak megfelelő a 4évszakos gumi. De akkor sem ajánlom a téli gumit nyáron és fordítva.

2016. jún. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
65%
Jézusom! Azon gondolkozom, hogy valakiben hogy vetődhet fel egyáltalán ilyen kérdés...
2016. jún. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!