Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hibás MAP-szenzor miatti...

Hibás MAP-szenzor miatti rángatás, orvosolható?

Figyelt kérdés

Van egy 1.5i Daewoo Racer-em, és kis gázpedál állásnál elkezd rángatni. A gyertyaképből kiderült, hogy szegény a keverék, amit a terhelés növekedésével a MAP-szenzornak dúsítani kéne. Az lenne a kérdésem, hogy a szenzorra menő vákuumot lehetne valahogy növelni? Ha a cső keresztmetszetét csökkenteném akkor sem változna a vákuum nagysága? Esetleg csak a csere segítene rajta?

Köszi!



2016. júl. 20. 20:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűbb a szenzort cserélni.


Szerintem.

2016. júl. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szegény keveréket több dolog is okozhat azért, nem csak a MAP szenzor. Csak diagnosztikával fogod tudni megállapítani, hogy a megfelelő értéket méri-e rajta keresztül az ECU vagy sem. Addig felesleges bármit is kicserélni, drága mulatság lesz :)
2016. júl. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Üdv!Rángatást más is okozhat!Ha át ütnek a gyertya pipák,egyszer ugy jöttem haza mint egy "bakkecske"az alapjárat ugy viselkedett,hogy fel-fel ment a fordulat majd megin vissza állt!Ki cseréltem a pipákat és jó lett!!!
2016. júl. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 JulesTS ***** válasza:

Előttem szólóknak ment a zöld kéz...

Diagnosztika nélkül csak találgatni lehet, úgy meg nem kifizetődő találomra cserélgetni drágábbnál drágább alkatrészeket (könnyen ráköltheted az egész autó értékét a javításra...). Arról nem is beszélve, hogy olyan megoldásokkal, hogy kisebb keresztmetszetű cső berakása, csak újabb hibát tud hozni.

A legcélravezetőbb a diagnosztika és abból megállapítani melyik a hibás alkatrész, utána annak az alkatrésznek a cseréje...

2016. júl. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kikötöttem a map szenzort, és megszűnt a hiba. Igaz vész üzemmódban volt az ECU, de amint visszakötöttem, megint előjött az ingadozó alapjárat.
2016. júl. 23. 14:58
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat !
2016. júl. 23. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!