Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől szivároghat a benzin az...

Mitől szivároghat a benzin az AC pumpánál?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Teletankoltam a kocsit és másnap mikor beültem, brutál benzinszag csapott meg. Levettem a hátsó ülést, majd az AC pumpa fedelét és szomorúan láttam, hogy bizony tiszta benzin ott minden.

A képen is látszik, hogy van egy üreg a csatlakozó mellett, ami majdnem színig volt benzinnel:

[link]


Ezt felitattam tegnap este, mentem pár km-t a kocsival, de nem telt fel.

Ma reggel megnéztem és újra tele volt az a kis üreg benzinnel.


Nem tűnik úgy, hogy a csatlakozónál eresztene. Kimeneti cső mondjuk mintha nem lenne teljesen rajt a csatlakozón, de nem mertem levenni, így, hogy tele a tank.


Igazából nem értem, hogy ez a sok sziloplaszt mit is keres a szivattyúnál. Ez mennyire normális? Lehet, hogy már a korábbi tulajnak volt vele gondja és körbenyomta sziloplaszttal, hogy ne szivárogjon? Ez a szivattyú bent fekszik a benzinben? Tehát a benzintank és a szivattyú illesztésél körbe, ahol van a sziloplaszt, ott átszivároghat? Mondjuk annyira csak nem lehet magasan a benzinszint, hogy elérje ezt az illesztést.


Köszi a válaszokat előre is.


Üdv



2016. júl. 21. 05:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy igazán szépen összegányolt üzemanyagszivattyú házat láthatunk a képen. Ha csurig tankoltad, akkor bizony a fedélnél simán szivároghat a benzin. Valószínűleg a fedél alatti tömítés adta meg magét és egy mester így orvosolta a hibát. Be kell szerezni egy tömítést és kicserélni, ezt a maszlagot meg teljesen lepucolni róla. Ha a csőcsatlakozásnál folyna a nyál, azt járó motornál tudod ellenőrizni, mert akkor van nyomás alatt a rendszer. Igen, a szivattyú benne van a benzinben.
2016. júl. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
magét - magát
2016. júl. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Szia,


Köszi a választ.


Leszedtem a sziloplasztot, így most már elég jól látható, hogy valóban a benzintank és a szivattyú illesztésénél folyik a nafta.

Napközben melóhelyen állt a kocsi és most már nem telt fel az az üreg. Valószínűleg álló helyzetben már nincs csurig a tank.

Viszont ahogy elindultam haza.. gondolom a zötykölődéstől, valamint az emelkedős/lejtős szakaszokon újra elérte az illesztést és sikeresen elkezdett feltelni újra.


Egyébként ha kattanásig tankolom benzinkúton a kocsit, akkor nem kéne a tankban maradnia némi légüres térnek? Normális, hogy annyire dugig van a tank, hogy eléri az üzemanyagszivattyú tetejét, ahol van az illesztés?


Üdv

2016. júl. 21. 17:43
 4/7 anonim ***** válasza:
Mivel ez a szivattyúház általában bele van süllyesztve a tank fölső részébe és a töltőpisztoly kattanásakor legtöbbször már a csőben is szokott lenni benzin, simán fel megy a szint addig. Ez mellett haladáskor a lötyögő üzemanyag is szivároghat a rossz tömítésnél. Amíg nincs megjavítva inkább csak félig - háromnegyedig tankold.
2016. júl. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Arra figyelj még, hogy amíg tele van a tank, ne parkolj vele ferdén (pl. félig a járdán), mert elég sok nyál el tud folyni, mellesleg eléggé tűzveszélyes is.
2016. júl. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Cserélni cserélhetem akár most is? Vagy érdemes várni, amíg nem lesz a tankban ennyi benzin?

Csurig már biztos nincs, mert egyenes helyen parkolva, most már nem telt fel a szivattyún lévő üreg benyával.

2016. júl. 21. 21:34
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha nem szivárog már, akkor cserélheted, de ha kicsit jobban lefogyasztod, vagy majdnem kiüríted, valamivel könnyebb lesz a dolgod és esetleg a tank alján lévő szemetet is el tudod távolítani.
2016. júl. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!