Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót ajánlanátok 2-es...

Milyen autót ajánlanátok 2-es lószállító vontatásához?

Figyelt kérdés
Olyan autót szeretnék, ami belefér így a B kategóriába, tehát szűken 2000 kg össztömegűt (ehhez jönne ugye a lószállító, ami nagyon szűken fér bele a 2 lóval a 1500-ba, de vannak könnyű futók). Eddig inkább egyterűeket nézegettem, pl Opel Zafira, vagy Ford C-Max, ezek elérhető áron vannak (szeretnék 1000000 ft alatt maradni sajnos). De ezek mind 110, elvétve 120-130 Le-sek. Nyilván nem száguldozni kellene, de azért mennyire reális, hogy ezzel el lehetne húzni a futót? Esetleg saját tapasztalatokat szívesen fogadok, vagy olyan autótippeket, amik ennek megfelelnek.
2016. júl. 21. 17:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Én a Toyota Rav4-et ajánlanám, megbízható kocsik és kellően erősek, szerintem simán elhúzza a lószállítót egy kellemes 85-90-es utazó tempóval és nem fog erőlködni:

[link]

[link]

[link]


és ráadásul ott az összkerékhajtás lehetősége, ha ne adj isten elakadna a futó a sárba és ki kellene húzni.

Ez a két egyterű(Opel, Ford) amiben gondolkodsz nem lenne képes erre a mutatványra, hiába erős a motorjuk csak kínlódnának.

Szerintem az egyterű inkább a családnak való kocsi.

2016. júl. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2016. júl. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
B+E kategóriád van e? 750 kg feletti utánfutóhoz már az kell, így összesen 4250 kg lehet a szerelvény max össztömege. A vontató feladatra valami (régebbi) nagy autó lenne megfelelő mint amilyen például egy Audi A6 (V6-os motorral, összkerékhajtással). Felejtsd el ezeket a Zafirákat meg CMaxomat mert gyorsan kinyírod a motorjukat és a pótkocsi is össze-vissza rángatja őket, beesel velük az árokba.
2016. júl. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
VW Passat, Audi A6, vagy bármilyen hasonló kategóriájú autó, ezen a vonalon kell elindulni, mert ezek bírják a nagy utánfutót, és az össztömeggel sem lesz gond.
2016. júl. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ennyi pénzért nem tudok megfelelő autót mondani. A családi egyterűeket én elfelejteném a helyedben.

Amiben ültem, E osztályos Mercedest is rángatta a lószállító, tehát még ennél is nagyobb autó javasolt.

2016. júl. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!