Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dugattyú, gyűrű csere után...

Dugattyú, gyűrű csere után melegedhet jobban a motor?

Figyelt kérdés

1.5i Daewoo Racer-ben az egyik dugattyú, és gyűrűi ki lettek cserélve. A motor az eddigiekhez képest előbb eléri az üzemi hőfokot, és akár háromnegyedig is felmegy a mutató. Eddig ez jóval tovább tartott neki, és hosszabb használat után ment fel háromnegyedig. Ez lehet a cserealkatrészek miatt? Termosztát kinyit, ventilátor elindul ha kell.

Köszi!



2016. júl. 22. 22:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Hűtővíz nem kevés?
2016. júl. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

összeszereléskor nem került tömítőanyag a hűtővíz útjába, leszűkítve az egészséges áramlást?


talán nagyon patent az új dugattyú+gyűrű, erősen bejáratós..az olaj minőségére kell nagyon ügyelni.

2016. júl. 23. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem arra figyeltem. Pasztát egyáltalán nem használtam. Shell helix hx7 szintetikus olaj van benne. Annyi hogy töményebb a fagyálló benne, és nem azonos fagyállóval lett utántöltve, mint ami benne van.
2016. júl. 23. 08:09
 4/9 anonim válasza:
Nincs le levegöztetve a rendszer!A szoros gyürü is okozhatja 0,2 mm a hézag!!!
2016. júl. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Önlégtelenítő a rendszer. Ha a gyűrű miatt van, kb. mennyi ideig tart amíg bekopik?
2016. júl. 23. 14:26
 6/9 veterán vas ***** válasza:

Jó lenne tudni, mennyire lett illesztve a dugattyú, és mekkora a gyűrűvégek közötti hézag? Külön-külön is lehet a melegedés oka, együtt meg pláne!


Jah' az "önmagát légtelenítő" kifejezés sem minden esetben helytálló. Néha rá kell segíteni. ;)

2016. júl. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A hézagot azt nem tudom sajnos mert nem néztem. Egy 300000km- t futott hengerbe ment. A légtelenítés rásegítésénél mire gondolsz?
2016. júl. 23. 19:25
 8/9 veterán vas ***** válasza:

Már ne is haragudj, de azzal az információval semmire nem megyünk, hogy a beszerelt dugó 30e. km-t futott.

Az volt a kérdés, mennyire lett illesztve a dugó a hengerrel? Ehhez tudni kellene a henger pontos méretét,(értsd mennyit kopott?) majd ehhez kellene keresni egy megfelelő dugattyút és azt -az előírt illesztési hézag ismeretében- méretre alakítani. Emellett még az említett a gyűrűvégek közötti hézagra is illik odafigyelni.

Szóval egy kicsit alaposabb nekikészülődésről lenne szó.

Elvégre nem minden héten szedi szét az ember a motorblokkot. ;)

2016. júl. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 veterán vas ***** válasza:

Bocsi, most néztem csak alaposabban, nem 30e. hanem 300!!! És nem a dugó, hanem a henger.

Szóval még kopottabb a motor, vagyis egy méret nélküli "ad-hoc" dugó szerelés, még nagyobb kockázat. :(

2016. júl. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!