Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Adnátok pár tippet forgalmi...

Adnátok pár tippet forgalmi vizsgához?

Figyelt kérdés
Szerdán dél körüli órában vizsgázom és az oktatóm biztat,hogy csalódna ha megbuknék, de csak pár pillanaton múlik az egész.. Légyszi osszátok meg velem a tapasztalataitokat,sikerélményeiteket és az esetleges bukásokat is.
2016. júl. 23. 22:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Ne parázd túl! én hatszor megbuktam, pedig az oktatóm legjobb növendéke vagyok, mindent megtanultam, csak minden egyes vizsga előtt elkezdek remegni az idegtől és nem tudok lenyugodni, így olyan 55 perc után mindig elcseszek valamit :D

Bízz magadban, tartsd be a szabályokat, ne kapkodj, menj lassan és gondolkozz, figyelj, akkor nem lesz baj.

2016. júl. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Próbálj nyugodt maradni, idegesen semmit nem lehet jól csinálni, vezetni sem. Ne kapkodj, ne szorítsd a kormányt, próbálj magabiztosnak tűnni és érd el, hogy a vizsgabiztos is biztonságban érezze magát. Ezen kívül semmi különös nincs, ugyanazt kell teljesíteni, mint mikor csak órára mész. Mindig nézz körül jól láthatóan, irányjelzőt használj, figyelj a táblákra és a korlátozásokra, ne gurulj vissza lejtőn, parkolásnál pedig inkább közelíts lassabban a helyhez. És nem kell különösen lassan menni, el is mondják vizsga előtt, hogy a határhoz közel, a forgalom akadályozása nélkül.


Nekem az vizsgámon semmi érdekes nem volt, eleinte nem, de néhány perc után beszélgetett az oktatóm és a vizsgabiztos egészen a vizsga végéig. Nagyon gyorsan lemegy. Sok sikert, sikerülni fog! :)

2016. júl. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A vizsgáztató nézi, hogy mennyire tudod kezelni az autót. Magabiztosan! Ennyi a lényeg. Ne száguldozz, figyelj a KRESZ-re és mozogj! Nézd a tükröket, tájékozódj magad körül, ne ülj full mereven az autóban. Figyelj arra, amikor esetleg városon kívülre értek, hogy gyorsíts fel nyugodtan, ha nincs tábla, akkor 90, mert engem azért állítottak félre, mert 80-al mentem és hogy elvileg feltartom a forgalmat. :)

A lényeg, hogy legyél magabiztos, ne izgulj. Gondolj arra mintha valakit el kéne vinned valahova. Ez is egy óra lesz csak. Nem kell parázni. Nekem másodszorra sikerült, pedig utált az oktatóm, mindig mondta, hogy én soha nem fogok levizsgázni, blabla... aztán amikor meglett akkor mosolyogtam rá. :)

És azóta is balesetmentesen közlekedem, még csak pár forintos kárt sem okoztam, mindenki szerint jól vezetek. :D Úgyhogy ennyit az oktatókról. Bízz magadban, beülsz, magabiztosan, mondogasd magadban, hogy "AKKORISMEGCSINÁLOMROHADJMEG" :D Ügyesen, menni fog!

2016. júl. 24. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nyilván könnyű mondani, de ne idegeskedj. Remélhetőleg szerencséd lesz és már a bemutatkozáskor szimpatikusak lesztek egymásnak a biztossal és akkor fellélegezhetsz egy kicsit. Igyekezz látványosan körülnézni, de a normalitás határain belül :D hiába látod csak a szemed mozgatásával a jobbkezes utcát, mindenképp fordítsd kissé a fejed is, semmiképp se hagyd magad elbizonytalanítani. De tényleg az egyik legfontosabb hogy ne légy stresszes, nekem elsőre azért nem lett mert úgy remegett a lábam hogy képtelen voltam normálisan elindulni a kocsival (nem is tartott sokáig a vizsga), másodjára pedig teljesen nyugodtan mentem vizsgázni, és minden probléma nélkül meglett, kb 30 perc után.
2016. júl. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!