Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi történik, ha jogosítvány...

Mi történik, ha jogosítvány nélkül vezetek és megállít a rendőr? Ittas vezetésért vették el tegnap (2 fröccs)

Figyelt kérdés

Tegnap elvették a jogosítványom ittas vezetésért. Azt mondták bíróságra megy az ügy. Naponta járok autóval munkába. Ha megkockáztatom, hogy vezetek és megállít a rendőr milyen következményei lehetnek?


Értelmes válaszokat szeretnék! Tudom, hogy felelőtlen döntés volt. Tanultam belőle!


Köszönöm

20/F



2016. júl. 24. 14:02
 1/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom számít-e, de 0,37-et fújtam!
2016. júl. 24. 14:03
 2/10 anonim válasza:
Szerintem pénzbírságot kapsz.
2016. júl. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2016. júl. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Pénzbírság ( +100.000-el minimum számolhatsz ) + a jogsidat jóval később kapod vissza. Most mennyire időre vették el? Ha mondjuk egy évre, akkor 3-4 év is lehet belőle.
2016. júl. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Megkockáztatod?Büntetés,valszeg fokozottság miatt 1-2 évre bevonják fixen ...
2016. júl. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
mivel ma hajnalban történt még semmi bővebb információt nem kaptam. majd a bíróságon kiderül..gondolom a végzésben. vagy szerintetek?
2016. júl. 24. 14:53
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

30napon belül kapsz papírt. Ha ismét elkapnak visszaeső leszel és még később kapod vissza a jogsid, akár véglegesen is bevonhatják!

Időtartama a bevonásnak némileg függ az előélettől. A "...még soha nem volt ittas vezetésem..." nem mentesítő körülmény, ugyanakkor visszaesőknél a szigor jóval nagyobb a korábbi évekénél.

Minimális szinten,az adott megye szigora is része ennek - attól függően, hogy az adott területen mennyire szaporodott el az ittas járművezetők száma.

Minimum 8-10 hónap (0,25 mg/l szonda vagy 0,5 g/l vérvételi eredménynél) a jogosítvány elvétel idejének alsó határa. Ugyanakkor visszaesőknél - vagy ennél magasabb alkoholszintnél - évekről beszélhetünk, plusz utánképzésen is részt kell venned. A 2-3 hónapos eltiltás már a múlté... Emellett a bíróság pénzbüntetést szab ki az anyagi helyzetednek megfelelően (alsó hangon is több 100ezer), és/vagy közhasznú (úgynevezett jóvátételi) munka elvégzését is kiszabhatja.

2016. júl. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Bevittek rabosítani?
2016. júl. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Az ismerősömet tavaly kapták el, csont részegen! és "csak" 4 hónapra vették el.. majd kiderül.

Nem, nem vittek be!

Fújtam egyszer 0,37 et, negyed óra múlva 0,31 volt, ezután megint vártak és ilyen nagy szondáztatóval is megnézték

2016. júl. 24. 20:10
 10/10 anonim válasza:
a lényeg,h NE kockáztasd meg!!! ha 1 évnél továbbra elveszik akkor kell ujra vizsgáznod! de sztem fél évre fogják kb.
2016. júl. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!