Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson s51 n csere Simson...

Simson s51 n csere Simson Schwalbe-ra?

Figyelt kérdés
Megkímélt állapotú s51 n-es Simsont megérné-e egy szintén normál/megkímélt állapotban lévő schwalbe-ra cserélni? Persze a turbóhűtéses-re gondoltam. Sokat szoktam motorozni az én kis s51 n-es masinámmal de az nem annyira bírja az 50-100 km-es "túrákat". Viszont lehet hogy egy turbis schwalbe igen. Mennyire fogja vissza a schwalbe-t a szél? Mik a tapasztalatok úgy összességében a schwalbe-ról?

2016. júl. 24. 22:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Az S51 kicsit jobb konstrukció, mint régi "turbós".
2016. júl. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mégpedig miben jobb?
2016. júl. 24. 23:04
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeség lenne. A Scwalbe egyetlen előnye hogy kevésbé ázol el rajta, de azon kívül semmi. A futóműve sokkal butább, a kormánya nagyon hülye szögben áll, túrára csak az önsanyargatók választják. Egy S51 minden tekintetben modernebb kényelmesebb, talán pakolni is jobban lehet rá. Mondják hogy a turbós blokk az örök életű. Van benne igazság, de lustább is cserébe és az S51 blokkjával sincsenek óriási gondok az is elmegy több tízezer kilométert ha nem versenyzésre van használva.

A Scwalbe az egy robogó azzal a hátránnyal hogy váltani kell ami ráadásul elég idétlen, lábra nem álló karral történik. Az S51 sokkal motorszerűbb, kézre lábra esik minden kezelőszerve. Apám '73-as Schwalbéja volt az első SIMSON az életemben, tehát van hozzá érzelmi kötődésem, így írom azt amit írok, de objektíve sokkal jobb az S51, ezt idestova 28 év tapasztalatából tudom mondani.

2016. júl. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 joco5582 ***** válasza:
100%

A kérdés bonyolultabb egy kicsit, mert tudni kellene hogy a mostani 51-es motorod 3 sebességes vagy 4?


Összességében a turbós blokk a legstabilabb és legmegbízhatóbb Simson blokk. Ez abból fakad, hogy nincs túlfeszítve a rendszer, jó hűtése van, és a csapágyat a hatjóműolaj keni. A váltóját se igen kell állítani cserélni.

Viszont szerelni problémásabb, mivel egy szimmering cseréhez is szét kell húzni a blokkot. Illetve érzékeny a szimmeringre is - csak jó minőségű drágább verzió lesz jó bele. Sajnos egyszer emiatt szét kellett rántani a sajátomat.


Az 51-es más világ, mert 4 sebességes is van belőle. Rengeteg alkatrész van hozzá. Ellentétben a turbós blokkal. Ebből a blokkból lehet teljesítményre a legtöbbet kihozni. De a váltója nem a legjobban eltalált valami, a blokköntvény könnyeben reped törik. Viszont szerelni könnyebb. Tuningolni gyakorlatilag csak ezt lehet.


Akkor a váz. A swalbe váza nem igazán merev valami. Ráadásul az első lengéscsillapítás se egy sportos darab. Ami például engem nem zavar de van akit igen. A szélvédelme jó, de ez nagy szélben hátrány is, mert megfogja a motort nagyon. Pakolni nem túl szerencsés, mert ha hátul nagyon megterheled, az eleje "lebegni fog" és írtó rossz érzés, nem utólsó sorban nem biztonságos.


Az 51-es váz jobban pakolható, és variálható. Ez hasonlít a legjobban egy "motorra" ezt a vezetésén is érezni.


Én Swalbe-t túrára nem vennék, csak ha kis termetű vagy és a mérsékelt 40-50 km órás sebesség nem zavar, plusz kevés cuccal utazol.

Inkább az 51-est pimpelném fel a túrához. Például vennék csomagtartód két oldalra, és a meglévő blokkot alakítanám át 4 sebbesség 60ccm-es verzióra

2016. júl. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Jelenleg egy 3 sebességes 50 köbcentis blokk van benne. Tervezem a hosszú négyet és ha úgy alakul a 60-assá fúratását is. Ide falura tökéletes :) Viszont nagyon beleszerettem a Schwalbe-ba is és nagyon szeretnék egyet, ezért kérdeztem hogy mik a tapasztalatok. Eddig ment a zöld kéz mindenkinek! További tapasztalatok jöhetnek még esetleg :)
2016. júl. 26. 17:03
 6/8 anonim ***** válasza:
50 köbcentihez nem tegyél hosszú negyediket, nem fogja bírni csak lejtőn lefelé. 60-hoz sem ideális de jobb a helyzet valamelyest, a hosszú 4 a 70 köbcentis hengerhez ideális.
2016. júl. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Havernak is 60-sra van felfúrva és benne van a hosszú 4 és úgy repít vele mint a szél. Meg se kottyan neki. Munkatársamnak meg simson sr 50-je van 50 köbenti hosszú 4-el(!), ráadásul azokkal a picikerekekkel szaladgál. Úgy megy mint a disznó :D Pocsék érzés bevallani de lazán megeszi reggelire az én kis 51-esemet ><
2016. júl. 26. 21:56
 8/8 anonim válasza:
Schwalbet ne vegyél, én is megbántam egy rakás szar:)
2022. máj. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!