Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2003as Audi A4 1.8 Turbo...

2003as Audi A4 1.8 Turbo Quattro (gyárilag 190Le), normál állapotú, úgy értem nincs módosítás. A motor optimalizálás vajon jó döntés lenne? Fogyasztás/teljesítmény szempontjából?

Figyelt kérdés

2016. júl. 27. 14:20
 1/4 anonim ***** válasza:
43%
Vagy kevesebbet fogyaszt az autó és gyengébb lesz, vagy erősebb de akkor többet is fogyaszt. Ez az optimalizálás úgy hülyeség ahogy van, el ne hidd. Teljesítménynövekedést fogyasztáscsökkentéssel egyszerre nem lehet egy chiptuningal elérni. Ha ezt egy kisebb cég meg tudná csinálni, akkor szerinted az audinál a fejlesztőmérnököknek miért ne sikerült volna? Egy ilyen nagy literteljesítményű pörgős motornál talán egy hangyányit lehetne javítani az optimalizálással, de az nagyon hamar tönkrevágná a motort és amit megspórolsz a fogyasztáson sokszorosan buknád el a szervízköltségen
2016. júl. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem az a sereg mérnök ott Németországban tudta, mit csinál, amikor megtervezte a motort, és megírták hozzá a szoftvert. Ha gyári állapotú, örülj neki, nem kell hozzányúlni. De ha hozzá is nyúlnál, szerinted az lehetséges büntetlenül (motor élettartam, stb), hogy a fogyasztás alacsonyabb legyen, miközben a teljesítmény több?
2016. júl. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem az a motor gyárilag 180 lóerős. Ha mérve 190 , akkor a gyári szórás tetején van, szerencséd volt. Nyilván lehet a turbónyomás emelésével javítani a teljesítményen, de lehetséges, hogy ahhoz már szenzorokat is kell cserélni, meg ki tudja mit. (MAP szenzort szinte biztosan) Teljesítményt biztosan tudod növelni, de a fogyasztásod azzal lineárisan nőni fog, hiszen jobban is nyomod neki. Ha úgy használod, mint addig, akkor meg minek változtatnád meg..
2016. júl. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
1.8t nél egy optimalizálással le lehet vinni a fogyasztását 10l alá.
2016. júl. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!