Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudom kiszámolni, hogy...

Hogyan tudom kiszámolni, hogy mennyivel menne az elektromos kerékpár?

Figyelt kérdés
Egy elektromotoros meghajtású kerékpárt szeretnék készíteni, milyen tudnivalót kell ezekről tudni (KRESZ stb.), illetve milyen teljesítményű agymotort kell vásárolnom? Kíváncsi lennék arra is, hogy ha veszek egy 36V-os 300w-os teljesítményű agymotort, akkor azzal mennyi lenne a végsebesség.(Hogy lehet ezt kiszámolni?)

2016. jún. 13. 15:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Ideális esetben tudod mennyi a motor forgatónyomatéka, azt átszámolod a kerék sugarához, máris tudod hány Newton erő fogja a kerékpárt gyorsítani. Ha tudsz hasalni valami alaktényezőt a közegellenállás kiszámításához, akkor már azt is tudod, hogy mekkora sebességnél lesz ekkora a levegő közegellenállása.

Ugyanez tapasztalati úton: max. 25 km/h, egy rahabon lévő nyugdíjas néni gyorsulásával.

2016. jún. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
bocs, rehabon.
2016. jún. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem itt nézz körül: [link]

találsz már meglévő ilyen gépekről adatokat infókat. Vannak letölthető összefoglalók, amiből ki tusz szedni hasznos adatokat a kérdésedre.

2016. jún. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! :)
2016. jún. 22. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!