Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra nívópálcáján hogy...

Opel Astra nívópálcáján hogy kell leolvasni az olajszintet?

Figyelt kérdés

Eddig csak olyan nívópálcát láttam és használtam, amin volt egyértelmű minimum és maximum jelzés, a kettő között kb. 10 cm távolság.

Most meg kellene nézni egy Opel Astra olajszintjét és teljesen el vagyok veszve. Kihúztam a nívópálcának nevezett valamit, ez egy hosszú hajlékony acéldrót szerű dolog a legvégén egy vastagabb fém pöcökkel. Megtörölgetve többször végigbogarásztam az egészet, de sehol nem látok rajta min/max jelzész, sőt semmilyen jelzést.


Valaki segíteni, hogy mégis hogyan kell erről leolvasni a szintet?



2016. júl. 27. 18:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Könyvébe tuti benne van,de egy fotó sokat segítene.
2016. júl. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Az autó könyve nincs kéznél.


Találtam róla egy fotót a neten, így néz ki:

[link]

2016. júl. 27. 18:38
 3/10 anonim ***** válasza:

Ezen mit nem értesz már bocsi? :D

A végén a vastagabb részén vannak húzva vonalak. Ameddig elér az olaj, annyi van benne...

2016. júl. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha a legfölső kis peremecskénél lesz az olaj,akkor az úgy biztosan jó.
2016. júl. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A végén a fém pöckön van 5 darab bemélyedés, horony. De azon sincs semmi jelölés, hogy hol a minimum vagy a maximum.


Akkor azokat a hornyokat kell figyelni? Rá nem jöttem volna!


Megtörölve bedugva és kihúzva a legalsó kettő olajos, a felső három horony tiszta marad. Akkor ez mit jelent, jó az olajszint?

Mi lenne a minimum szint, egy horony vagy nulla?

2016. júl. 27. 20:00
 6/10 anonim ***** válasza:

van rajta min max jelzés a pálca végén lévő vastagabb részen.

Az csak egy dolog hogy nem látod vagy nem látszódik.

A lényeg hogy a beméjedés felső része a max ahol vége a bemélyedésnek és az osztásnak az a min

2016. júl. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Bocsánat az értetlenkedésemért, de még mindig nem teljesen egyértelmű.


Szóval ha mind az 5 bemélyedés olajos, az a max szint?

És mi a minimum szint? Egy bemélyedésnek, a legalsónak még mindenképp olajosnak kell lennie, hogy jó legyen az olajszint? Vagy mennyinek kell olajosnak lennie?

2016. júl. 27. 20:40
 8/10 anonim ***** válasza:
ha a legalsó bemélyedésig van csak olaj akkor töltsd fel úgy hogy a felsőig legyen a szint.
2016. júl. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

De ez tök logikus (legalábbis nekem).

Hát a pálca úgy működik, hogy az olajba mennyire ér bele a vége... akkor logikus, hogy amennyire "felkúszik" a pálcán az olaj, annyira van tele.

2016. júl. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én már ott kiégtem, hogy milyen motorban van 10 cm a min és max olajszint között? Az több liter olaj lenne ha függőleges közeli a nívópálca állása. Oktatdód nem mutatta meg anno hogyan kell értelmezni az olajszintet?
2016. júl. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!