Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üdv! Besargult lámpabura?

Anonymus950 kérdése:

Üdv! Besargult lámpabura?

Figyelt kérdés

2007 Toyota yaris első lampaburairol lenne szo. Besargulzak, a feluletuk kicsit érdes es olyan mint a lakkhiba ( kinézetre ). Ezen valahogy lehet segiteni a polirozason kivul, otthoni módszerrel?

A fogkremes mé acetonos megoldast mar probaltam de nem sokat segített. Csak rovid tabu megoldas lenne mig lesz pénzem felpolitoztatni.



2016. júl. 29. 16:46
 1/8 anonim válasza:
Cif , mosogato szivacs picit ra nyomni es dörzsölni..
2016. júl. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Koszi, kipróbálom. Rosszabb mar nem nagyon lehet.
2016. júl. 29. 23:23
 3/8 Mosqu!to ***** válasza:

Hali!


Te is megoldhatod otthon ezt a polírozás témát!


1.) lemosod a lámpákat a kosztól

2.) Egy vödör víz és egy kis darab 800-as és 2000-res vízpapír kell hozzá! Először a 800-assal szépen átcsiszolod,arra ügyelj,hogy mindig vizezd a felületet!! ha ez megvan jöhet a kétezres papír ugyanígy!

3.) Kell egy mikroszálas kendő vagy egy puha ruha és egy kis paszta (lehet kérni kimérősen is,nem kell megvenni egy nagy tubussal). Ezzel körkörösen átdörzsölöd a lámpát és olyan,mint újkorában!


Ezt meglehet ismételni negyedévente, mert azért egy idő után elsárgul.


DE! Van rá más megoldás is,például autófesték boltokban lehet kapni lakkot a lámpabúrákra olyan 2500 Ft körül van és direkt erre a célra. ha lecsiszolod és polírozod asszem utána kell ráfújni és ettől olyan lesz,mint az új és nem fog elsárgulni megint pár évig!


Elég egyszerű módszerek,de elég szépen lehet spórolni vele!


Én is megcsináltam ezt anno az autómon és még nálam volt (2,5 év) semmi gond nem volt vele! :)


Remélem tudtam segíteni! Sok sikert,ha esetleg kedvet kaptál! :)

2016. júl. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Koszi, kipobalom, a cif, szivacs proba nem segített rajta érdemben, a polirra meg 4000\par osszeget mondott a srac, szoval kipróbálom.

Pasztabol milyet ajanlanal?

2016. júl. 31. 17:02
 5/8 Mosqu!to ***** válasza:

Hali!


Ha van a közeledben esetleg MIPA autófestékbolt (3 helyen tuti van,mert már voltam ott: Debrecen,Nyíregyháza,Bp),akkor ott ki lehet méretni elég olcsón /nem tudom mennyi,de pár százas tétel szerintem../ valami közepes/durva paszta kellene rá! Ott segítenek neked ebben, Én nagyon régen jártam arra... Vagy pedig veszel egy nagy tubus Radexet , ezt sajnos nem mérik ki,úgytudom!

2016. aug. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Csak az a baj, hogy házilagos módszerekkel tönkre is tudod tenni. Az én 2005-ös Yarisomat elvittem egy profi autókozmetikushoz, hogy polírozza le a lámpákat. Ő világosított fel, hogy mi árt neki, és mi nem. Oké, ezért fizetni kell, de a végeredmény az, hogy úgy fognak kinézni a lámpák, mint ha vadonatújak lennének. Nekem 2 éve csinálta meg, mondjuk azóta már kezd megint mattulni kicsit, de messze jobb még mindig ahhoz képest, amilyen volt.
2016. aug. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Na vegul csak elvittem szakemberhez Debrecenbe és a két burat 6000-ert megcsinálta, olyan mint ha új lenne.
2016. aug. 8. 13:23
 8/8 anonim ***** válasza:
Annyit bőven megért. Sokkal esztétikusabb, biztos, hogy jobban is világít. Egyébként ilyenkor felvisznek rá valami új UV-álló réteget, amit hát a CIF meg a dörzsiszivacs biztosan nem tesz meg.
2016. aug. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!