Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dízel helyett egy kis benzint...

Dízel helyett egy kis benzint tankoltam, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kb. 0,8 liter benzint sikerült tankolnom gázolaj helyett...utána még rátöltöttem gázolajból, most tele a tank, az a 0,8liter benzin benne van... lesz ebből valami gond?

2016. ápr. 18. 14:38
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
És most ott dekkolsz a kúton válaszra várva? :-)
2016. ápr. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
:D azt az infót kaptam, hogy nem gáz ez így, de még érdekelne pár vélemény.
2016. ápr. 18. 14:50
 3/9 szántóvető ***** válasza:
73%

az semmi,menj vele nyugodtan.

de 0,8 litert nem szabad tankolni elvileg,valahol 2-5 liter között van a minimum tankolható mennyiség.

2016. ápr. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Úgyérted, hogy a kúton nem engedik? Nem volt para.
2016. ápr. 18. 14:56
 5/9 Trafó1 ***** válasza:
70%
Mehetsz nem lesz gond.
2016. ápr. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%
Semmi baja nem lesz neki nyugi!
2016. ápr. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
63%

én három liternél vettem észre, hogy benyát tolok dízel helyett...kifizettem, majd rátöltöttem a többi harminc liter dízelt...az égvilágon nem történt semmi.


(Amikor kamionoztam, akkor mínusz húsznál már tanácsos volt egy kis benyát, vagy petrót tölteni a dízelre, mert esély nem lett volna hogy hidegen beinduljon)

2016. ápr. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja nem lesz ettől, fordított szitu nagyobb gond, bár azt nem is lehet kivitelezni elméletben, tekintve, hogy be se férne a benzines töltőnyílásába a dízel csöve.
2016. ápr. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

50 liternél ha 3-5 liter benzin van még nincs baj, bár a motornak annyira jót nem tesz, sokan télen az okosba szerzett gázolaj mellé szoktak tenni ennyi benzint hogy ne dermedjen meg főleg ha nem kúti gázolajat szereztek okosba. Persze ezzel is vigyázni kell, rendszert nem szabad csinálni.


Én is jártam úgy hogy megszoktam hogy a céges autóm ami benzines kis suzuki abba heti szinten tankoltam persze nem saját pénzből. A saját dízel autómat csak heti 1-2 alkalommal vettem elő, és ritkán tankoltam bele. Egy nagyobb út előtt munkaidőbe leadtam a céges autómat mert kellett egyik kollégámnak, a főnököm mondta használjam a sajátomat cserébe teletankolhatom céges számlára, én meg persze ki is használtam ezt az alkalmat mert nagy út várt rám de így is jól jártam mert kb 1 hónapra ingyen volt az üzemanyagom, csak annyira megszokás a dolog főleg hogy a céges kártya meg a ki füzet volt a kezembe amibe mondta írjam be szokás szerint a dolgokat, véletlen benzint tankoltam. Persze én 1,5 liter után kiszúrtam hogy gáz van, de akkor hirtelen nem gondolkodtam és picit bepánikoltam. Akkor a kútkezelő sráctól kérdezem hogy ilyenkor mit lehet tenni, ő mondta hogy ha tele megy akkor ne foglalkozzak vele semmi baja nem lesz.

2016. máj. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!