Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autóban a hűtővíz a megjelö...

Az autóban a hűtővíz a megjelölt szint alá csökkent. Mivel célszerű feltölteni?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 17. 20:25
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Desztillált vagy Ioncserélt víz.

Minden benzinkúton, teszkómetróban kapsz.

Én múlt héten vettem 148 Ft-ért 5 litert

Nehogy mást tölts bele!

2010. ápr. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
Ioncserélt vízzel. Ez higítja ugyan a fagyállót, de nem számottevően, nyáron amúgy sincs jelentősége.
2010. ápr. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
10w40-es olajjal. A viszkozitásra nagyon ügyelj, mert ha sűrűbbet töltesz bele rossz lesz a kenése
2010. ápr. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ezt most viccnek szántad vagy tényleg azt hiszed, hogy erre a hülyeségre ráveszel valakit?
2010. ápr. 17. 21:07
 5/10 anonim ***** válasza:
5%

Igen, csak viccnek szántam, gondoltam én is írok valami vicceset, mint te.


Ugyan mivel kell után tölteni a hűtőVÍZ folyadék tartályt? :)

2010. ápr. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%
Én fagyállót töltenék bele. Lehet hogy nyáron jó a deszt víz bele de télen lehet akkor befokolni hogy mínusz hány fokig jó most nekem a hűtővíz és lehet hogy el is felejted aztán meg pislogsz ha fagyás miatt felforr a vized és a fagyás még el is repeszti a csövet.
2010. ápr. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
20.54 fagyálló helyett betölteni a motorolajat, bármilyen viszkozításban nagy baromság lenne. Célszerű amúgy fagyállóval kevert desztillált vízzel tölteni nyáron is a hőfokot is tartva, azért is, mert a fagyálló amellett hogy télen nem fagy bele a hűtőfolyadék a motorba, a vízpumpának (víz szivattyúnak) is ad egy bizonyos kenést, ami az élettartamát hosszabbítja. Nem mindegy milyen gyakran cseréljük a vízpumpát + télen még fűtés is van az autónkban (mert nem vízkövesedett szét). Fagyállónál sem árt ha egyforma a pótlás is és/vagy keverhetőek.
2010. ápr. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
15%
23:21 te nagyon nem vetted a poént... am első voltam
2010. ápr. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ép múltkor volt esedékes a hűtővíz-csere! Évente, de legalább 2 évente KÖTELEZŐEN cserélni kell a hűtővízet / fagyállót, mivel a vízpumpa és egyéb alkatrészek kenése nem lesz meg a koncentráció összetételének romlása miatt! Tévhit, hogy a koszos szín miatt kell cserélni; a teljesen tiszta színűt is ki kell!

Ha nagyon lemegy a szint alá, akkor célszerű leengedni a teljes rendszerből, majd átmosni, s a végén 2:3-os arányban feltölteni fagyálló koncentrátummal. Én 1 L-t vettem 670 Ft-ért, 4 éves csereperiódusost (piros színű), ebből 2 L-et és + 3 L ioncserélt vízzel töltöttem fel a rendszert! Így olyan -30 C fokosra lőttem be a fagyási értékét! (Tél előtt okvetlenül le kell méretni és ha szükséges, akkor fagyállóval után tölteni!)


Ha nem akarod cserélni, akkor mindenképpen fagyállót tölts bele és nem lesz baj télen!

2010. ápr. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2010. ápr. 18. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!