Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ad ki ilyen hangot a...

Miért ad ki ilyen hangot a kocsim a motortér felől?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek van egy Opel Astra G tipusu autóm (1.4 benzin Z14XE motorkóddal,nem twinport) és arra lettem figyelmes kb 2-3 hete hogy mikor megyek vele akkor a motortérből ilyen furcsa hang jön mintha a gumiabroncsok brúgnának(ilyesmi vagy ilyen rezonálás szerü hang) kb olyasmi és ez csak kb60-nál illetve kb80-nál jelentkezik alatta és felette nem.

Vajon mi adhatja ki ezt a hülye hangot?

(próbáltam már azt is mivel hogy van hozzá 2 garnitúra kerekem hogy lecserélgettem őket egy tesztkörre feldobtam a télieket és úgy is ezt csinálja szóval szerintem ehhez a kerekeknek nem sok közük van.) Kipufogót is végignéztem aknáról és semmi rendellenes dolgot nem tapasztaltam

Elöl Mindkét oldali kerékcsapágy kb 3 hónapja lett cserélve szóval ez a hibalehetőség is kilőve szerintem.

Szerintetek más mi lehet még mire gondoljak még,mit/miket nézzek/nézessek meg? (szerelőnél még nem voltam vele)

De ha valaki már esetleg tapasztalt ilyesmi hibát vagy volt benne része vagy van valami ötlete esetleg tudja a megoldást vagy a hiba okát akkor azt megköszönném ha leírná! (ha nem lesz meg erre a válasz akkor tudok egy jó szerelőt elviszem neki hogy menjen vele egy kört és hátha ő jobban fogja tudni hogy mi lehet vele!)

Bár ha nem nagy dolog akkor lehet én is megtudom oldani mivel értek hozzájuk azért!

Előre is köszönöm szépen a segítséget! :)

(Hasznos válaszok esetén természetesen megy a Zöld kéz!) :)



2016. júl. 31. 22:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz igy megállapítani hogy " ilyen " hang.
2016. aug. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
tudom hogy ezt igy nehez megallapitani de csak hasonlitaskeppen irtam ezt de ha van otlete valakinek akkor azt szivesen elfogadom :)
2016. aug. 1. 12:18
 3/15 veterán vas ***** válasza:

Talán Te is belátod, az a hibajelenség, hogy "ilyen"!!! elég gyengécske támpont.

Közelebb lehetnénk ha pl. egy adott sebességi fokozatban, vagy egy tól-ig fordulat tartományban, esetleg rázós úton,(hol egyik, hol másik kerékkel direkt belelépsz a gödörbe...

egyáltalán elkülöníteni, hogy a motor, a hajtás esetleg a futómű ad ki hangot.

Az sem mellékes, hogy egyenletes sebességnél, gázadásnál, vagy gázelvételnél produkálja azt a bizonyos "ilyet"? Esetleg fékezésnél, vagy valamelyik oldal terhelésénél?

Szóval fülelj és próbáld meg kizárni az egyes elemeket, egységeket, mert így nagyon sokféle probléma szóba jöhet.

Jah, van egy rossz hírem is. Használt autó lévén, lehet, hogy a szerelő egy teljesen másfajta hibát fog kiszűrni. Olyat, ami számodra megszokott zaj, neki viszont újdonság. Ez is benne van. :(

2016. aug. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

utolso ertem na akkor irok meg egy keveset ezzel kapcsolatban amiket eszleltem.

Fordulatszamnal olyan 2-3000kozt csinalja es a motorterbol jon tuti tehat nem futomu es ezt teljesen egyenes nem katyus uton hallani tehat ez sem lehet ok ja es mindket garnitura kerekkel azon az uton neztem meg tehat ahol egyenes is es nem is katyus es akkor is csinalja illetve olyan 60-80 korul adja ki ezt a hangot gazadasra meg motorfekezesnel ilyen temponal tehat kb ennyi amit meg tudtam allapitani ez alapjan esetleg valami?

2016. aug. 1. 13:44
 5/15 A kérdező kommentje:
sebessegfokozat pedig ilyen tempoknal 4-5.
2016. aug. 1. 13:46
 6/15 A kérdező kommentje:
amugy en meg a feltengelyekre valtora meg igy a hajtasrendszerre is gondoltam mert uresben ha odanyomom neki a gazt pl:4000-es fordulatig akkor nem ad ki semmi ilyen hangot meg alatta se es felette se. jo lehet az elgondolasom hogy a hajtas korul van a hiba vagy valto kornyeken?
2016. aug. 1. 17:48
 7/15 veterán vas ***** válasza:

Lehet, hogy meg volt ütve a féltengely és van benne egy görbület, lehet, hogy elhagytad róla a súlyt. Némelyik típuson van futógyűrű a féltengelyen, az ha felszabadul és elcsúszik, akkor adhat egy kiegyensúlyozatlanságot.

Szélsőséges esetekben a rosszul beállított futómű is képes -bizonyos tempónál- berezonálni.

Más ötletem nincs. :(

2016. aug. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

értem és köszönöm a segítséget akkor egy futómű átvizsgáltatást fogok csináltatni de még egyenes úton azt is észrevettem ha egyenesben van a kormány akkor a kocsi egy minimálisat húz jobbra.

Ennek lehet valami köze hozzá?

2016. aug. 1. 22:44
 9/15 A kérdező kommentje:
mármint ha elengedem a kormányt és úgy nézem meg egyenesben akkor húz jobbra
2016. aug. 1. 22:45
 10/15 veterán vas ***** válasza:

Összefügg(het) a kettő. Már csak arra kellene visszagondolnod, hogy a félrehúzó futómű és a szokatlan hang nem egy időben keletkeztek?

Mert akkor megvan az "ilyen" hang forrása.

;)

2016. aug. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!