Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ad ki ilyen hangot a...

Miért ad ki ilyen hangot a kocsim a motortér felől?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek van egy Opel Astra G tipusu autóm (1.4 benzin Z14XE motorkóddal,nem twinport) és arra lettem figyelmes kb 2-3 hete hogy mikor megyek vele akkor a motortérből ilyen furcsa hang jön mintha a gumiabroncsok brúgnának(ilyesmi vagy ilyen rezonálás szerü hang) kb olyasmi és ez csak kb60-nál illetve kb80-nál jelentkezik alatta és felette nem.

Vajon mi adhatja ki ezt a hülye hangot?

(próbáltam már azt is mivel hogy van hozzá 2 garnitúra kerekem hogy lecserélgettem őket egy tesztkörre feldobtam a télieket és úgy is ezt csinálja szóval szerintem ehhez a kerekeknek nem sok közük van.) Kipufogót is végignéztem aknáról és semmi rendellenes dolgot nem tapasztaltam

Elöl Mindkét oldali kerékcsapágy kb 3 hónapja lett cserélve szóval ez a hibalehetőség is kilőve szerintem.

Szerintetek más mi lehet még mire gondoljak még,mit/miket nézzek/nézessek meg? (szerelőnél még nem voltam vele)

De ha valaki már esetleg tapasztalt ilyesmi hibát vagy volt benne része vagy van valami ötlete esetleg tudja a megoldást vagy a hiba okát akkor azt megköszönném ha leírná! (ha nem lesz meg erre a válasz akkor tudok egy jó szerelőt elviszem neki hogy menjen vele egy kört és hátha ő jobban fogja tudni hogy mi lehet vele!)

Bár ha nem nagy dolog akkor lehet én is megtudom oldani mivel értek hozzájuk azért!

Előre is köszönöm szépen a segítséget! :)

(Hasznos válaszok esetén természetesen megy a Zöld kéz!) :)



2016. júl. 31. 22:53
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
sajna ezt nemtudom de megnezem ma es leirom ide
2016. aug. 3. 14:59
 12/15 veterán vas ***** válasza:
Kössz, de nem nekem fontos ez az infó, hanem a szerelőnek lehet egy kiindulási pont. ;)
2016. aug. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
ja ertem de amugy kozben is csinalja picit mikor elengedem a kormanyt
2016. aug. 4. 06:32
 14/15 veterán vas ***** válasza:

Hmmmm!

Azt feltételeztük, hogy megütötted a futóművet, és görbült a kihajtás. Ennek az a következménye (lehet) hogy húz oldalara és rezonál.

Ha ez így van, akkor tök mindegy, hogy rátartasz a kormányra vagy elengeded.

Minél hamarabb nézesd meg. Ha valóban ez a hiba, előbb-utóbb a gumit félrekoptatja, a csapágyat szétveri, stb.

2016. aug. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
koszonom a segitseget akk mindenkeppen meg fogom nezetni rovid idon belul mert a nyari gumik ujak rajta es nemreg lettek felrakatva es nem akarom hogy lekopjanak hamar es rosszul
2016. aug. 4. 12:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!