Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van 1 opel corsám1.2 84év j,...

Van 1 opel corsám1.2 84év j, probléma a következö kopogo hangot halok a motorbol?

Figyelt kérdés
vezérmű szelephimbák rendben,fötengely rendben már ami láthato hogy ha leveszem az olaj teknöt,gyujtás rendben csapágyak elöl hátul rendben,kipufogo rendben, válto rendben,lengés csilapitok renben,: párnapja kezdödöt regel elindultam vele semi baja nem volt kb 15km után elkezdet kopogo hangot adni gondoltam nincsola és a vezérmü csiripel hát volt olaj. 30km mentem megékeztem a barátnömékhez.pihi. délután hazafelejövet már végig kopogot 1.2.3.4-dikben hagyta aba vagy csa anyira pöröt a motor hogy eloszlot a hang és az az ütö érzés .kb15km-után elkezdet szagatni lasulni pedig 80-nál töbel nemegyek,benzin volt bene viz a gyujtást nem érte a töbi 15 km hazafele jövet ugytetem meg hogy hol megált hol szagatot. és teganap vol aleg érdekeseb kimentem hogy beinditsam és egyszercsak minha megszorult volna az egész motort ésnem csinálsemit amikor inditozni keztem.ezért szédszetem és a fet felsorol dolgokat átnéztem.ugyhogy minden segiséget szivesen fogadok és elöreis köszönöm.
2010. ápr. 18. 01:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Sajnos előfordulhat, hogy a hajtókar csapágy ki hasalt, de 1000féle dolog okozhatja ezt a jelenséget.Merről jött a kopogás?
2010. ápr. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha szemben állun a motoral akkor bal oldalrol jön a hang, Ma átszürtem a leengedet olajat és apro kis fém darabok voltak bene de lehet hogycsak azért mert uj gyürüvan bene vagy valami csapács morzsolodik?
2010. ápr. 18. 23:15
 3/8 anonim ***** válasza:
csapágyak is szét hullhattak igen.Írj privit ha esetleg pesti vagy szívesen rá nézek az autódra ha nem,akkor majd mailba folytatjuk.
2010. ápr. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Csapágyak szinte ujjak.de azért köszi most eltudtam érni a szerelömet talán a napokban átnéz hozám majd meglátom mit mond érdemes e szenvedni vagy nem? vidéki vagyok!
2010. ápr. 20. 02:16
 5/8 A kérdező kommentje:
Ma átjöt a szerelöm és aztmonta fötengely csapágysor. de hogyis nézki ez a csapágysor? ha tudna valaki valami kis videot felrakni eröl a csapágysor cseréröl az nagyon jolene mert ide oda számolgatam és kábé sz alkatrész kerülne csak 20-ropiba!
2010. ápr. 21. 00:17
 6/8 anonim ***** válasza:

Rossz hírem van!2 féle csapágy létezik a főtengelynél.

A nyugvó:

[link]

A sikló:

[link]

Bármelyikkel van bajság,nem 1szerű a küzdelem.

2010. ápr. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

11:10 vagyok.

Csapágyat otthon nem ajánlott cserélni.Ráadásul szinte lehetetlen!Kell hozzá csapágy lehúzó.illetve ki kell kapni a blokkot, és miszlikre szedni, és ahogy elnézem túl sok tapasztalatod nincs benne sajnos. ezért azt ajánlom vidd szerelőhöz csapágy csere nem nagy összeg!Én a bmwnél megúsztam 46E hufból cakk pakk.De ha már a végét járja a ki corsa akkor nem feltétlen éri meg már meg csináltatni.

2010. ápr. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
ma szét kaptam a fötengelyt de nemtudom eldönteni hogy mikor kopot egy csapágy nincs mihez viszonyitsam kivetem mind a 2 fajtát.ha valaki tudja hogy hány mili mm-nek kel lenia z jo lene a leirná.(tud valaki olya oldal ahonén alkatrészeket lehet rendelni és ki irják az áraikat is)
2010. ápr. 27. 02:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!