Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek mennyibe kerül...

Szerintetek mennyibe kerül fentartani egy Porsche 718 Cayman S-t?

Figyelt kérdés

2016. aug. 6. 11:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem lesz olcsó az biztos.

Én sem tudom, pontosan de nézegges pár alkatrész árat, pl fék kopni fog rendesen, szóval azt cserélgetni kell majd az tuti, meg a futómű elemeket is mert ezeken a zseniális utakon nem élnek sokáig. ezen kivűl meg a felmerő gond ki tudja épp mekkora lesz. De álltalában az utó vétel árának a negyedét érdemes még tartalékban tartani. És ha bármi van akkor meg lehet javittatni.

2016. aug. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hello, 4x-es Porsche tulajdonlási múlttal az alábbiakról tudlak tájékoztatni:


A Porsche üzemeltetés valóban nem olcsó mulatság, de a sportautók között a legélhetőbb márka.


Amit Te kérdezel, az egy teljesen új széria, ott eleve a vételár rendkívül magas, hiszen használt példányok gyakorlatilag nem léteznek.


Az üzemanyagfogyasztásuk azonban nagyon kedvező, hála a 4 hengeres feltöltött boxermotornak.


Az új Porschék alapvetően hosszú évekig beérik a márkaszervizes karbantartartással, tehát extra alkatrészcserék nincsnek, a szervíznél érdemes érdeklődni a kötelező szervizek áráról.


A régebbi típusokra vannak adataim. A léghűtéses Carrera volt a legpénzigényesebb. Igaz ritkán kellett hozzányúlni, de akkor röpködtek a többszázezres, félmilliós tételek. Volt 986 Boxsterem, tizenéves használt példány. Na annak a költségei gyakorlatilag olyan VW Passat - Audi környékiek. Olajcsere egy tizenéves példányon elvégezhető maszek műhelyben, egy garnitúra Textar fékbetét huszonezer Ft, nekem vízpumpa csere volt, 200EUR-ért hozattam be az Eckerttől, vagy gyújtáskapcsolóbetét, ami sokszor elromlik az idősebb Porschékon volt kb 20EUR stb. Ha netán komolyabb motorhiba előfordul, akkor az zsebbenyúlós sajnos, százezres, de milliós tétel is lehet. Nekem a motorral nem volt bajom. Ha ŕégi Porschéban gondolkodsz, érdemes a német vagy osztrák magáncégekre alapozni, akik Porsche specifikusak, de nem a márkaszervizekhez tartoznak, szakértelem, gyári beszállítói alkatrészek vannak, de nem a szalonok áraival. Néhány kulcsszó a témában, ami google keresést követően sokat segíthet: Sportwagen Eckert, Patutschnick, FVD, elevenparts, Porsche Ersatzteile stb stb.


Én, ha azért számít a pénz, nem a legújabbakban gondolkodnék, mert 5-6-10 éves korukban is jók a Porschék, de az új ár tört részéért megvehetők és a legbrutálabb ráköltésekkel is kevesebből kijössz, mint ha újat veszel. Persze az újautó csodás dolog, különösen, ha az egy Porsche. Amúgy ismerek sok hazai jó Porsche szerelőt, akik a márkaszerviz ár töredékével de ugyanolyan szakmai minőseget nyújtanak.

2016. aug. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat

Azért gondolkodom újban mert azt személyre szabhatom.

2016. aug. 10. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!