Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mozgássérültként jogosítványt...

Mozgássérültként jogosítványt szeretnék. Szerintetek mennyi az esélye, hogy az orvosi bizottságon átengednek?

Figyelt kérdés

nagy dilemmában vagyok és szeretném őszintén a véleményeteket kikérni ,hogy mennyi esélyem lenne megkapni a jogsit mozgássérültként főként az érdekelne,hogy mennyire szigorú az orvosi bizottság.

Az én esetem annyi,hogy izomsorvadással születtem,ami fokozatosan romlik és a végtagokra is kiterjed.

29 éves vagyok igazából alkalmanként használok rollátort és 80%-ra levagyok véglegesítve.

Szerintetek ezekkel az adatokkal a tapasztalataitok alapján elinduljak az orvosira,tudnék vezetni?

Nem félek a vezetéstől,ha segítenek a váltásban nincs gondom,mellékutakon persze.

Válaszuotokat köszönöm előre is.



#orvosi vizsgálat #mozgássérült jogosítvány
2016. aug. 6. 15:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát szerintem hivd fel az orvosodat és kérdezd meg tőle ő tud biztosan mondani de szerintem laza .
2016. aug. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Első fokon vezetésre alkalmatlannak minősítenek.

Másodfokon megkaphatod az alkalmasságit, ha azt az egészségügyi állapotod engedi. Mi nem tudjuk eldönteni, hogy milyen esélyed van az egészségügyi alkalmasságin megfelelni, de ez az első lépés, próbáld meg.

A háziorvosok sincsenek sokszor képeben, náluk alkalmatlan leszel, ha súlyos az izomsorvadásod (mert mi azt sem tudjuk, ez mennyire vezetést befolyásoló tényező), másodfokon már azt is nézik, bírálják, korlátozásokkal képes vagy-e biztonságosan közlekedni.


Az a legegyszerűbb, ha bemész a háziorvoshoz, és megmondod neki, hogy jogosítványt szeretnél, lehetséges-e.

2016. aug. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Voltam háziorvosnál és neurológusnál is ők azt mondták,hogy ez nem az ő hatáskörük,viszont nem mondták,hogy nem lennék alkalmas.

Budapestre kellene mennem egy orvosi bizottság elé,ahol megvizsgálnak és egy gép elé ültetnének,hogy mégis hogy tudnék vezetni,ez egy több mint 10ezer Ft-os vizsgálat,amit előre kell fizetni,aztán vagy bukom,vagy nem,de ha buktam másodfokon még több a vizsgálat összege,azért ez nem kevés pénz,persze tudom,hogy ha ezt akarom nem kevés pénzbe kerül.

Gondoltam akad egy sorstárs,akiknek van tapasztalatuk.

Akikkel beszéltem oktatókkal bíztattak,de voltak olyanok is akik azt mondták,hogy semmi értelme elkezdeni,de látok olyan betegeket,akik sokkal rosszabb fizikai állapotban vannak,mint én és mégis vezetnek.

Nagyon tanácstalan vagyok.

2016. aug. 6. 18:58
 4/4 anonim ***** válasza:

Ahogy írtam, az orvosok sincsenek igazán tisztában azzal, hogy is működik valójában az alkalmassági megállapítása.

Variálhatnak is a szabályozással, de úgy tudom az alkalmasságira 7300 forintot kell befizetni (40 év alatti), és meg lehet úgy oldani, hogy rögtön másodfokon bírálják el.

Valóban orvosi bizottság dönt, kiegészülve egy műszaki szakértővel: az orvosok az egészségi állapotodat nézik, a műszaki szakértő pedig a járművezetés technikai feltételeihez tehet megjegyzést: korlátozások nélkül, vagy korlátozásokkal alkalmas-e a vezetésre.


Nézd meg mennyi lehetőség lehet a korlátozásokkal történő vezetés engedélyezésére:

[link]


A jogosítvány megszerzése több-százezres kiadással jár, ebből az orvosi alkalmasságra befizetendő összeg szint elenyésző, ha nem próbálod meg, magadtól veszed el a lehetőséget.

Alkalmassá nyilvánítás után is készülj arra, hogy neked sokkal nehezebb lesz a jogosítvány szerzés, ugyanazok a követelmények, mint a többi tanuló esetében, és azt a szintet valószínűleg sokkal több gyakorlással tudod elérni.


A szimulátorral is többnyire ok nélkül riogatják a jogosítványra vágyó mozgáskorlátozottakat, nem állítom, hogy senkinek nem kell szimulátorba ülni (ez is egészségi állapot kérdése), de a szimulátorozás olyanoknál mérhető, akiknek van vezetési gyakorlatuk.

Engem anno elküldtek a műszaki szakértőhöz "szimulátorozni", kérdeztem is, hogy minek, mit akarnak ott tőlem?

- Megnézik, hogy tudja nyomkodni a lábával a pedálokat!

- Sehogy!

- Na ez az!

A műszaki szakértő meg rögtön mondta, hogy szó sincs szimulátorról, tőle egy szakvéleményt várnak, milyen átalakítások szükségesek az autón, hogy azt vezetni tudjam...

Lábbal nem tudok pedálokat kezelni, de a kezeim rendben vannak: automata váltó, szervó kormány, kormánygomb, jobb kézzel működtethető üzemi fék, és szintén jobb kézzel működtethető gáz.

A tanulókocsi megtalálása egy külön történet, viszont az oktatóm említett tanulókat (név nélkül), aki tőlem is sokkal rosszabb egészségügyi helyzetben voltak, és sikeresen levizsgáztak. Többek között hozzád hasonló problémákkal küzdő srác.

2016. aug. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!