Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy MZ ES125/1 motorral...

Egy MZ ES125/1 motorral kapcsolatos gondom lenne. Rokonoktól kaptam és kb 4 évig állt. A karbi teljesen tisztítva lett, levegőszűrő cserélve. Szivató műkszik, gyertya használtra de cserélve. Akksi rátéve Mi lehet a probléma? A hibajelenségek alább.

Figyelt kérdés

A jelenségek:

- Ha beindul akkor mintha nem lenne alapjárat

- Amikor elindulok kettesbe téve azonnal lefullad, majd ezt követően nem indul

- A kulcs 5-ös állásában tolva nem indul.


A kérdéseim: Kompresszió/Tömítés? Gyújtótrafó? Gytertya? Akksi?



#motor #MZ #gyújtás #ES125 #ES125/1
2016. aug. 7. 22:35
 1/5 anonim ***** válasza:
A keresőbe MZ 125 karburátor,és utána a Karburátor beállítása-Szocimotor-sokk.A megszakító 0,3 mm,a gyertya hézag 0,6mm.Az előgyújtás 3mm.Ezeknek kiváló állapotúaknak kell lennie.A kenőfilc olajos legyen.Alapjárati hiba lehet fals levegő a főtengely szimeringeknél,vagy máshol szív falsot.Ha tolva nem indul.Vagy nincs töltés,vagy rossz a kapcsoló bekötése.
2016. aug. 8. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
125-ösnek biztos hogy nem kell 3 mm előgyújtás, elég lesz a 2,5.
2016. aug. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Főtengelyszimering.
2016. aug. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
UPDATE: kondit cseréltem, így már jól indul, de a váltóban lecseréltem az olajat és az ellenőrzőcsavart nem tudtam kicsavarni. Állt egy éjszakát és azóta nem lehet sebességbe tenni. Lehet hogy túl sok olajat tettem bele?
2016. aug. 13. 21:25
 5/5 anonim ***** válasza:
ha nem tudod a nivo cs. kivenni akkor nem tudni mennyit tettél bele ez igy jó??? 1. vedd ki a nivó cs-t mindenkép
2016. szept. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!