Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó vásárlás előtt állok 2...

Anita Sz. kérdése:

Autó vásárlás előtt állok 2 autót néztem ki, melyik autóval járnék jobban? Citroen xsara 1.4 es vagy ford focus 1.6 os? Mind a kettő 2001-es. A citroen magasabb felszereltségű mint a ford. Saját tapasztalatok érdekelnének.

Figyelt kérdés
2016. aug. 8. 10:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A focus jobban összeszerelt, megbízhatóbb autó (saját tapasztalat)

De mivel 15 éves kocsikról van szó a jelenlegi állapot a döntő. Én keresnék egy jó állapotú focust, lényeges hogy ne rozsdásodjon. Vigyél magaddal szerelőt vagy vizsgáltasd át egy szervízben.

2016. aug. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalatok alapján Citroen-t sosem vennék. Gondolom hallottál már pár dolgot a francia autógyártásról. Ezek zöme igaz is a Citroenek-re.

Én egyértelműen a Focus-t választanám. Tavaly vezettem egyet, egész jó volt, (bár nekem mások a szempontok, mint a legtöbb embernek).

2016. aug. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Használtam Focust, kollégámnak volt Xsarája. A Focus masszívabb, jobban összerakott autó. Ezzel a motorral sokkal jobban is megy, mint az egynégyes Xsara. A Focus jobb autó, remek a futóműve, de a Xsara se rossz. Én soha nem vennék francia autót, de ez a Xsara elég jól fenntartható és nem különösebben problémás. Elektromos gondok akadhatnak, de nem vészes. Én azt venném, amelyik jobb állapotú.
2016. aug. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Egyértelmű Ford.

Ez nem is lehet kérdés, ha másik oldalon egy francia van.

2016. aug. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A kettő közül Focus, de inkább vennék egy Golf-ot
2016. aug. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ford!


Én a 99'-es citroennel járok most (remélem nem sokáig), de ennek van minden baja. Rángat ide-oda, a műszerfal recseg-ropog, még a tanknyílás is kijár...sorolni tudnám estig. Egyszerűen nincs normálisan összerakva. De emellett legalább élménnyel lehetne vezetni...de semmi.


Bár én Fordos vagyok (igaz anyumnak Fiesta van), de sokkal igényesebb, jobban össze van rakva, és persze a Focus még eggyel fentebbi kategória.


Nem volt még, nem is próbáltam, DE HA e 2 közül kell választani akkor Ford.

2016. aug. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, a segítséget! Akkor ford marad! :-) Megfogadom a tanácsokat is! Igen, az engem is zavar, hogy 15 éves, de nekem sajna ez a megfizethető kategória.:-)
2016. aug. 9. 07:00
 8/12 anonim ***** válasza:

15 éves autónál az adott típus állapota dönt. A céges fókák 16 évesek, és nagy baj nem volt velük

5 éve van francia autóm (igaz 2007-es évjárat) de eddig a kötelező szervízen mást nem kellett vele csinálni.

És ment 145.000 km-ert mióta nálam van.

2016. aug. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Mind a 2 autó szép állapotban van, a citroen valamivel szebb, karcmentesebb, de viszont a bal hátsó kerék mintha kicsit befele dőlne. Az nemtudom mennyire normális? :-)
2016. aug. 11. 06:58
 10/12 anonim ***** válasza:
AZt hiszem, a Citroennek is torziós a hátsó rugózása. Annak a hibájára utalhat, nem olcsó a javíttatása. De nem vagyok ebben biztos. A rokon Peugeot 306-nak olyan van. marad a Focus.
2016. aug. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!