Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha behúzva tartom a kuplongot...

Ha behúzva tartom a kuplongot egy idő után leáll magától a motor?

Figyelt kérdés
Van ennek valóságalapja? Nem nagyon értek még hozzá. Annyi a lényeg (példának) hogyha én megállok egy pirosnál akkor kötelező leváltanom üresbe és kiengednem a kuplongot vagy hagyhatom egyesben én folyamatosan behúzom a kart?

2016. aug. 8. 13:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Na : a kuplung benyomásra ún . "leválasztja a motort a váltóról (avagy fordítva hogy tetszik)" magyarul oldja a kettő kapcsolatát.(magyarul kuplungra a motor forog,de semmit nem forgat,ha elengeded a kuplungot kapcsolat jön létre és elkezd forgatni mást is)...

Válthatsz üresbe,akkor nem kell kuplung a várakozáshoz,üresbe és féken vagy,és kuplungnál a láb,vagy 1-es fokozat,kuplung bent,fék és vársz.

2016. aug. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hagyhatod, de ugy tudom nem tesz jót neki.
2016. aug. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem szereltek bele motorleállító mechanizmust úgytudom.
2016. aug. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem áll le. Miért tenné? Nem kötelező üresbe tenned, de kíméled a kuplungot ha kiveszed. Ezen kívül kényelmesebb is, ha nem kell húzva tartanod a kuplungot. Én nem szívesen húzom a kuplungot 5 másodpercnél tovább, nem hogy piros lámpánál húzott kuplunggal álljak 1 percig vagy még tovább.
2016. aug. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
Mindattól eltekintve, hogy a kinyomócsapágynak nem tesz jót, a motor nem fog leállni, és a kuplungnak különösebb baja nem lesz. De ennek ellenére mégsem ajánlott, biztonsági okok miatt. Ugyanis ha netán hátulról beléd koccanna valaki, az első dolog lenne hogy az ijedségtől leugrasz a pedálokról. Előtted pont akkor megy át a zebrán egy anyuka, babakocsival. Hadd ne folytassam.
2016. aug. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%
Nem azért nem kell sokáig behúzni a kuplungot, mert le fog állni a motor, hanem mert árt a kinyomócsapágynak, azaz hamar kinyírod a kuplungot, ami drága dolog. És ez így van autónál is.
2016. aug. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! És azt is hogy nem nézett senki hülyének érte! :)
2016. aug. 8. 19:43
 8/8 anonim ***** válasza:
Motorkerékpárról van szó, azoknak teljesen más szerkezetű a kuplungja, azoknál nincs olyan kinyomócsapágy mizéria mint az autóknál. Ettől függetlenül nem javasolt sokáig sebességben húzott kuplunggal ácsorogni.
2016. aug. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!