Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW E46 320D -ből manuális,...

BMW E46 320D -ből manuális, vagy automata váltós (lendkerék nélkül) a tuti?

Figyelt kérdés
Hallottam a 2s tomegu lendkerék drága szervízelésérol. Érdeklődnék h szerintetek ennék a típusnál jobban megérné összességében a kényelmesebb automatát beszerezni? Köszi! :)
2016. aug. 10. 09:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az automata váltó is tönkremegy, azt is kb ugyanannyi javíttatni. Saját tapasztalat. Szóval nagyjából mindegy.
2016. aug. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Osynho ***** válasza:
100%
Az automata rosszabbul megy, többet fogyaszt miatta az autó és drága a javíttatása. A 20d-hez 150-160 a kettőstömegű + kuplung és nem kell évente cserélni.
2016. aug. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
És szerinted az automata váltót évente kell cserélni ? Amit írsz, az anyagköltség, mire azt megcsinálják, majdnem ugyanott vagy.
2016. aug. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Osynho ***** válasza:
100%
Nem, egy szóval nem írtam, hogy az automatát évente kell cserélni. A kuplung és kettőstömegű cseréje nem akkora szopás, mint az automata felújítása. És akkor még mindig ott tartunk, hogy rosszabbul megy és többet eszik. Persze, akinek a kényelem a legfontosabb, annak akár meg is érheti. Az már csak az én oldschool felfogásom, hogy az autóvezetés nagy része a kuplungolás-váltás, ha ezt kivesszük a képletből, az autóvezetésből magából veszünk ki.
2016. aug. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"És akkor még mindig ott tartunk, hogy rosszabbul megy és többet eszik."


Ez jó érv lenne, ha igaz lenne. Csak az a szitu, hogy nem igaz, sőt, még pont fordítva van.

2016. aug. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
nekem automata 320D-m volt. Nem fogyasztott többet. Nagyon kényelmes volt, gyorsulgatni meg nem szokott az ember egy ilyen autóval, mert nem arra való. A váltó egyébként manuális üzemmódban is működik, szekvenciális váltóként, ami jó játék. Amit leírtam, az automata váltó felújítása nem kerül igazán többe, mint a kuplung + kettős tömegű cseréje.
2016. aug. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! :)
2016. aug. 24. 11:24
 8/11 Osynho ***** válasza:

Tehát jobban megy és kevesebbet eszik az e46 320d automata, mint a manual?


[link]

2016. aug. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Osynho ***** válasza:
Mennyibe kerül az automata váltó felújítása, ha nem kókányolod?
2016. aug. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem, nem írtam, hogy gyorsabb. A tankolásaim alapján gondoltam, hogy nem fogyaszt többet, de közben megnéztem és egy literrel többet ír a tapasztalat, vagyis többet fogyaszt. A nem kókány, garanciát vállaló felújítás 300 ezer forint. És nem kell 100 ezer km-ként.
2016. aug. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!