Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől rángat, torpan? FIAT 1.2

Mitől rángat, torpan? FIAT 1.2

Figyelt kérdés
Pár hete tapasztalom, hogy üzemmelegen elkezd rendszertelenül rángatni az autóm. Hosszabb út után folyamatosan ugrál az alapjárat 1100 és 1500 fordulat között, rövid távon csak magas, viszont nagyon nehezen és lassan áll vissza. Először lambda szondára gyanakodtam, lehúztam a csatlakozóját és megszűnt a probléma. Rá két napra ismét rángatott, egyre erősebben. Akkor visszadugtam mivel a rángatást és a torpanást így is-úgy is csinálja. A műszerfalon gyakran felvillan a befecskendező hibajelzés, az injektor viszont nem rég volt tisztítva. (Központi) Hidegen az autó nem rángat, szépen gyorsul. Amikor gyorsítanék ill. bizonyos ford.szám tartományokban viszont borzasztóan nagyokat ránt... Lehet lambdaszonda így is? (A fogyasztásom is megnőtt de csak kis mértékben) Esetleg gyertya-gyertyakábel-gyújtótrafó? (50.000-el ezelőtt voltak cserélve. Köszi a segítséget! 840a3000 - Fiat 1.2 60

2016. aug. 11. 10:13
 1/4 anonim ***** válasza:
A keverékképzést lenne célszerű ellenőrizni. Ha már van lamdbaszonda a kocsiban, akkor célszerű lenne egy arra rácsatlakoztatható műszerrel nézni az értéket. Ilyet lehet is csinálni, meg venni is lehet.
2016. aug. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Megnézettem a lambdaszondát, hibátlanul üzemel.. azóta kicseréltem a gyertyakábeleket is, a gyújtótrafókat is és a probléma nem akar megszűnni, sőt azóta egyre csak rosszabb... valami ötlete lenne valakinek?! :(
2016. aug. 17. 12:49
 3/4 anonim válasza:
Légtömegmérő, kopott AC pumpa (túl kicsi a nyomása), hibakód törlés...
2016. aug. 27. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik az ac-pumpa csere megoldotta a problémát! A gyári 26e. lett volna, a bontóból 10e-ért sikerült szerezni! :)
2016. aug. 27. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!