Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó tuningolás jogi következm...

Autó tuningolás jogi következményei?

Figyelt kérdés
Autóvásárlásban gondolkozom de sajnos nincs sok pénzem egy szép autóra éppen ezért arra gondoltam hogy veszek egy régebbi autót.Ha ezen az autón esetleg egy lökhárítót és egyéb dolgokat szeretnék cserélni annak mi a módja ? csak bemegyek egy műhelyben kifizetem ,felszerelik és mehetek is az utamra ? vagy ezeket esetleg be kell jelenteni,papír kell róla? már hallottam olyanokat hogy a rendőrök megállítanak ilyen autókat és leszereltetik róla a nem gyári elemeket.

2016. aug. 11. 11:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Amit hallottál, igaz. Csak nem leszereltetik, hanem elveszik a forgalmit és új vizsga a Mozaik utcában. (ez rosszabb) Műbizonylatosnak kell lennie a cuccnak és elvileg a forgalmiba be is jegyzik. De a műbizonylat is elég szokott lenni a rendőrnek. Jó tanács: ha nem gyorsulgatsz éjjel a városban és normálisan közlekedsz, egy sportkipufogóért, szárnyért, lökhárítóért nem fognak kiszedni.
2016. aug. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Minden egyes alkatrész esetében más a helyzet.

Pl egy lámpát, ha van benne "E" jelzés, berakod, beállítod és kész. Ültetést már papírozni kell.

Lökhárítóról minimum műbizonylat kell, de függ attól is mennyi F&F-es, mennyire otromba stb stb.


Jó tanács, szerintem, a kevesebb több. OEM++ DUB cult stb stílusban gondolkozz. Na meg minden egyes alkatrész esetében külön külön járd körbe a témát.

2016. aug. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem vegyél olyan autót, ami eleve tetszik neked. Aminek azonosulni tudsz a szellemiségével, ami mentén megtervezték. Lehet ez akár egy Renault Twingo is, de ha megérted, hogy Jean-Pierre Ploué és Gérard Gauvbry mit és miért csináltak úgy, ahogy, máris meglátod benne a zsenialitást, és eszedbe sem jut onnantól kezdve belebarmolni ebbe. Bármilyen utólagos beavatkozástól 99%-ban csúnyábbak lesznek az autók. Ha F Astrára futja, ne azzal akarj kitűnni, hogy elcsúfítod, meg LED-szalagot ragasztasz a lökhárítójára, mert esetleg csak kinevetnek. Mondok valamit: egy F Astra is lehet szép, ha nem rohadt még lyukasra a sárvédője, és szépen le van mosva. Ne az autóddal akard kifejezni önmagadat.
2016. aug. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!