Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az emberek miért irigykednek...

Az emberek miért irigykednek egy viszonylag olcsó 3-4 milliós német prémium autóra (BMW, Audi, Mercedes)?

Figyelt kérdés
Nekünk BMW F10 esünk (is) van. De a környékünkön 10-20 milliós autók vannak még (nem csak néhány). Viszont a legtöbb ember irigy lenne egy E90 es re is. Most nem a vezetési élményre gondolok hanem a "gazdagságra". Sehogy sem bírok rájönni hogy egy öregedő autóra amiből már ki is jött az új széria (E90-F30) miért irigyek az emberek és miért hiszik, hogy gazdagok veszik. Egy 4 milliós használt BMW nem túl drága egy új kisautó ennyi. Egy Audi A6 C7 vagy F10 es BMW már más dolog. Bár tudom, hogy nem mindenki tudja melyik autó kb hány éves lehet de a BMW ből is van olcsóbb 3-4 milliós autó amit nem nehéz kifizetni. Összefoglalva: Ha a BMW ről azt mondják (már aki) hogy a gazdagok autója akkor miért kell rögtön gazdag BMW tulajnak beállítani azt aki egy új kis autó áráért vette (gondolom egy új (vagy újszerű) kisautóról nem mondaná senki, hogy gazdag ember vette, pedig ugyan annyiba is kerülhet). Ha lehet ne akadjatok fent azon, hogy azt írtam nekünk és másba se kössetek bele ami nem a kérdés.

2016. aug. 12. 15:38
1 2
 1/20 anonim válasza:
47%
A hazatok mennyit er, 40 millios?
2016. aug. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
59%
Nem irigykedem mert pontosan tudom hogy kb mennyit ér. Csak magamba nevetek amikor 10 éves 3-as diesel bwm-el rajoznak, mert bmw. Egyébként egy e36 320-nek örülnék:) Nincs esetleg elfekvőben?
2016. aug. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
56%
Adj hálát a sorsnak hogy arany kiskanállal a szádban jöttél világra! Nem is érted hogy honnan van a rengeteg pénz amit apa hazatol talicskával. Na de nem ez a lényeg, hanem az ahogy nem ez az átlag életszínvonal az országban, az ennél sokkal lejjebb van. Egy normál munkahelyen dolgozó ember talán 10 év alatt sem tud összegyűjteni 3-4 milliót, pláne nem autóra. És ez az ember azt látja nap mint nap, hogy húznak el mellette az utcán a 3-4-5-10-20-30-sok milliós autók, persze hogy felmerül benne a kérdés, hogy vajon hogyan lehet megkeresni ezekre a pénzt. Na most ez még nem lenne feltétlenül ok az irigységre, de hogy is mondjam, ez , mármint az irigység, szinte része a magyar mentalitásnak. Lehetne erről írni egy egyetemi szakdolgozatot hogy ez miért van így, de ez nem az a fórum.
2016. aug. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

3-mas

Te nem érted, pont erről beszél, hogy más is megveszi a 3-4 millás autót, csak újonnan, de az szegénynek, vagy kispolgárnak van elkönyvelve, mert hát kisautót vett. Úgy gondolkozz, hogy egy Lada Granta is majdnem 3 millió, vagy egy Dacia Logan is. Aztán aki ilyet vesz újonnan, arra nemhogy irigyek az emberek, hanem szinte lenézik..

2016. aug. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
94%

Mondogatják, hogy nem irigykednek, de azért mégiscsak megszólják és fikázzák akinek van.

Az emberek már csak ilyenek. Vegyetek 3-4 milliós Lexust, Alfa Romeot, azt észre se veszik. Vagy extrém példának, 3-4 milliós Porsche Boxstert (az is van 3-4 millióért), arra is ugyanazokat el lehetne mondani mint a többi 3-4 millióért vett autóra (hogy csak rajosodás és hasonlók) és állítom, hogy egy hónapon belül valaki kárt tesz majd nektek benne mert még jobban zavarja az embereket.

Egy tökéletes világban mindenkinek ugyanakkora háza lenne, ugyanolyan Suzuki Swiftje. Habár egyesek képesek abban is rajoskodni (na az már vicc kategória) és akkor is létrejönne két szembenálló tábor, akik szidják egymást.

Bármit veszel, soha nem lesz jó másoknak. Ezért is ne törödj másokkal. Csinálj úgy velük kapcsolatban, mint a galambok.

2016. aug. 13. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Egy új suzuki is kerül ennyibe. :-)
2016. aug. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
64%

Nem biztos, hogy mindig mindenki csak az irigységre gondol. Szerintem a többség nagy ívben tesz arra, hogy kinek milyen autója van. Megnézik -mert miért ne néznék- mint egy szép házat, mint egy jó nőt, de ennyi.

Viszont vannak emberek, akiknek csak arra jár az agyuk, hogy a másik vajon mit gondol róluk. Gondolom Te is ezt a csoportot képviseled.

Na látod, itt a baj!

Örülj annak amid van, ha tiszta a lelkiismereted aludj nyugodtan, és kész.

2016. aug. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 veterán vas ***** válasza:
31%

Nem akadok föl az írásodon, és nem kötök bele semmibe, csupán annyit szeretnék megkérdezni:

Miből gondolod, hogy irigy vagyok a Te BMW-re?

2016. aug. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kérdező nem az itteni emberekre gondolt hogy irigyek, hanem a szomszédaira. A szomszédok már arra is irigyek ha újrafessteted a házad falát. Akkor vagy jó, ha szegénynek látnak vagy legalább annak hisznek, akinek még kajára sem telik. De mégsem, mert akkor is kitalálnak valamit amin keresztül beléd köthetnek. Ez egy beteg ország.
2016. aug. 15. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
#8 A szövegbe bele írtam, hogy már aki tehát nem mindenkire gondoltam amikor leírtam a kérdést. Csak úgy általánosságban vannak ilyen emberek (is) akiket nem értek meg.
2016. aug. 15. 00:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!