Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A nagyon régi Suzuki Swiftek...

JohnnyBoy002 kérdése:

A nagyon régi Suzuki Swiftek tényleg nem injektrosak voltak hanem karburátorosak?

Figyelt kérdés

Láttam egy képet a Facebookon egy 94-ben gyártott 1.3-as Swiftről amiben karburátor volt. Ezek szerint volt benne az a szivató rúd is amit indításnál ráncigálni kellett?


Nekünk van egy 94-es 11. hóban üzembe helyezett 1.3-as sedan Swiftünk, de az injektoros, első indításnál is egy pöccintésre indul, nincs szívató.


2016. aug. 12. 20:12
 1/3 anonim ***** válasza:
94-es Swift már biztos nem volt karburátoros. Amit te karburátornak nézel a központi befecskendezés egyik fő eleme. Könnyű karbinak nézni, mert még a légszűrő(ház) is kör alakú. Sztem csak a Swift I (hazánkban nem készült) létezett karburátoros motorral.
2016. aug. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól tudom, létezett karburátoros Swift. Hogy az itthoni gyártású kivitelekben is volt-e vagy csak a Japánból importált darabokon, azt már nem tudom megmondani. Ezeket a Swifteket (mármint a japánokat) onnan lehet felismerni, hogy hátul szélesebbek a lámpák, a rendszám a lökhárítón van (de nem úgy, mint a későbbi, itthon 2-esnek és 3-asnak hívott Swifteken), az utastérben pedig szögletes műszerfal éktelenkedik. Ritkák az ilyenek, szinte csak háromajtósban léteznek (néhány kabrió is akad), általában Németországból hozták be őket a '90-es évek közepén-végén. A korábbi "kocka" Swiftekben szinte csak karburátoros motor volt, de azt meg itthon alig ismerik.

Egyébként a karburátor nem jelent egyet a mechanikus szívatóval, a Swifteké sem ilyen volt. A '70-es évek végétől már léteztek automatikus szívatós karburátorok, a '80-as évekre már a kisautókban is megjelentek. A Swiften is ilyen karbik voltak, nem kellett kézzel cibálni semmit (a szívatót amúgy sem ráncigálni kell, elég csak kihúzni), magának szabályozta a dúsítást.

2016. aug. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Volt karburátoros, ez biztos. A használati útmutatóban is van róla néhány mondat. Automata szívatóval voltak szerelve, tehát nem volt bevezetve bovden a műszerfalba.

Én eddig egyet sem láttam életben.

2016. aug. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!