Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől kemény a kuplung benyomá...

Mitől kemény a kuplung benyomáskor? Illetve meddig birja így kb?

Figyelt kérdés
22 éves suzuki swiftről van szò. Bòvdenes. 4 honapja vettem akkor még könnyebb volt benyomni. De mostanában a pedálnál nyikorgò hangot hallottam es időről időre nehezebb lett benyomni is.. Mst WD40-el megfujkodtam vmivel halkabb lett de ugyan olyan nehez benyomni. A sebességeket beveszi ahogy eddig is. Arra lennék kiváncsi hogy ez pedál probléma vagy kuplung tárcsa vagy mi lehet? Kinek milyen tapasztalata van. Illetve meddig huzza ez még vagy egyszer csak megadja magát? A normalis valaszokat koszonom!

2016. aug. 13. 18:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kopogtat az ajtón a kuplungcsere, ennek első jele hogy keményedik a kuplung. Minél kopottabb a tárcsa, annál nehezebb nyomni a kuplungot mert a tányérrugó karakterisztikája ilyen. Nem megyek bele ennél jobban a részletekbe, szóval legyen egy kis félretett pénz, nem tudom öreg Swiftnél mennyibe kerül egy kuplungozás, de olyan 20-30E között saccolom. Azért biztonságképpen a bowdent sem ártana felülvizsgálni hogy nem ment-e kosz a házba valahol.
2016. aug. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
:( köszönöm. A koszt megnézem azért..
2016. aug. 13. 18:32
 3/6 anonim ***** válasza:
A bovden szorulhat.Át kenni,vagy csere.
2016. aug. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Tomcatters ***** válasza:

Azt azért rudni kell,hogy japán autókba jóval keményebb a kuplung :) Enyémbe a szó szoros értelmébevéve 10x nehezebb benyomni a kuplungot mint unokatesom 3er jjébe vagy nagybatyjam golf 4 ébe :)

WD40 az "kenő", tisztító, zsírtalanító spray ... az olajozasra nem jó. Olyan szaraz és tiszta lesz tőle amit befujsz egy idő,után ..... hogy .... :)

2016. aug. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hát tegnap megnézegettem alaposan a dolgokat. Amikor benyomom a kuplungot magánál a kuplung szerkezetnél ad ki nyikorgò hangot a motortérben. :/ szoval a legrosszabbra készülök...:D

2016. aug. 14. 08:09
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem kell ezt azért tragédiaként megélni, természetes folyamatról van szó, a kuplung sem örök életű. Inkább azt nézd, hogy milyen "jófejség" az autótól hogy szól előre hogy gond lesz.
2016. aug. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!