Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most akkor a Fiat tényleg...

Most akkor a Fiat tényleg annyira rossz? Grande Punto?

Figyelt kérdés
Lassan autóvásárlás előtt állok és eddig akármit megnéztem mindig a Grande Punto tetszett a legjobban. De sajnos hiába olvasok el mindent a neten mindenhol mindenki mást mond. Persze tökéletes autó nincs lásd pl a M.O.-n összerakott váltóhibás Swiftek (pedig amúgy azt is elfogadnám) de tényleg annyira rossz vétel lenne egy G.P.? Ha esetleg van más ötlet mit érdemes venni akkor azt szívesen fogadom. Első autó lenne 1.4-es körüli benzineset vennék és kb max 1 milliót szánnék rá. Illetve ha lehet akor 2005-nél újabb legyen. Előre is köszönöm a válaszokat/tippeket/ötleteket/tapasztalatokat.

2016. aug. 14. 15:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Semmi gond nincs a kocsival, ez tapasztalat. Ezért is tartja jól az árát. Az 1.4-es motor annyira kiforrott, egyszerű, hogy nehéz mellényúlni vele. Az 1.2 pici ebbe a kaszniba, a dízel meg felesleges és sokat futottak már.

Szerintem ma is elég designos, lassan öregszik a formaterv. Nézz meg egy hasonló korú Polot, Swiftet, Corsát mennyire réginek hat a formaterv. Nem utolsó sorban pedig a GP a legnagyobb a kategóriájában.

2016. aug. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Én is hasonlóan gondolom. A lényeg hogy a motor legyen jó mert az a drága ha hozzá kell nyúlni. Kopó alkatrészeket meg minden más kocsiban is cserélni kell. Még talán annyit hallottam a Fiat ellen, hogy a futóművel lehetnek gondok mert érzékenyebbek a jó kis magyar utakra. Ez igaz lehet? És ha igen akkor nagy lehet a gebasz? Egyébként egyre jobban hajlok a GP-re már 2005-ben nagyon megfogott általános iskolás koromban amikor kijött ez a modell. :p
2016. aug. 14. 18:57
 3/11 anonim ***** válasza:
62%
Első autónak nincs jobb a jó öreg Astránál.
2016. aug. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Opel Astra H is a képben van még. Csak hát ez a Fiat az amire ránézek és előtör belőlem a must have érzés... :D Na mindegy még van pár hónapom utána járni a dolgoknak.
2016. aug. 14. 19:31
 5/11 anonim ***** válasza:
A futómű egy teljesen alap McPherson. Ha még is hozzá kell nyúlni külön cserélhetők a szilentek pár ezer Forintért.
2016. aug. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Jó ötlet a Grande Punto, ha tetszik, olyat kell venni. Ha pedig olcsó fenntartású kell, akkor a sima 1.4-es szívó motort ajánlom.
2016. aug. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kolléganő panaszkodott, hogy nem tudja mi lesz ha lejár a garancia, mivel mindig van valami nyűgje. Kolléga FosWagenén öt évesen motorcsere. Régebben másik kolléga Alfáján 25.000 kilométernél meg kellett bontani a motorját.

Családban van egy nagykorú swift + egy 2 éves. Semmi probléma. Az előző generációnél állítólag előjöhet nyeles tengely csapágy csere. Nem egy vagyon, de kellemetlen lehet. nem több mint egy gumi vagy kuplung csere. 10 évesen minden autónak lehetnek nyűgjei. Gyári selejtet azonban nem javasolnék.

2016. aug. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Üdv!

én is GP-s vagyok 1.3 mjet 90 ló 6 sebesség.

de inkább kezdem bánni, h nem 1.4 benzinest vettem.

nekem gondom nem volt mikor megvettem, vezérlés szűrő olaj, motor mosás belőlről, bremboo fékek, BOSH szélvédő lapátok, 120% izzó, teljes felújítás 100 ezer volt csak a 4 Falken gumi és most kijött egy turbó erőteljes fütyülés lehet turbó felújítás 80 ezer.

Az az egy mákom van, hogy Angliában dolgozom 5-6 kilóért, de ha egyszer felújítom elnyűhetetlen lesz a kocsi. Sajnos nem látsz bele a használtba.

2016. szept. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem annyira rossz a Fiat az nekem Fiat Brava van 320000kmel újonnan vettem. A motorja váltójához nem kellett hozzányúlni pedig csak 1,2es. 15 éves még nem is rohad. Kopó dolgok voltak(lengéscsillapító,lengőkar, fékek,kerékcsapágy) de ez minden autónal van. Jó választás a GP szerintem.
2016. szept. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Neked az a turbó felújítás hány km-nél jött elő? Csak azért kérdezem, mert nekem 284 000 km van benne, és a turbóval még nincs gond.
2016. okt. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!