Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 17 éves vagyok, középiskolába...

17 éves vagyok, középiskolába járok, két év alatt szeretnék valahogy összeszedni annyi pénzt, hogy egy 300-400 ezer forintos autót átírási költséggel, biztosítással megengedhessek magamnak, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Iskola mellett milyen munkákat tudok elvállalni, hogy körülbelül két év alatt ez az összeg a zsebemben legyen?

Nem szeretném halálra strapálni magam naponta suli+6 óra munkával, mert azt sem szeretném, hogy a tanulmányaimat ez befolyásolja, de heti 2-3 alkalommal letudnék húzni egy jó pár órás műszakot ha kell.


2016. aug. 15. 10:34
 1/3 anonim ***** válasza:
48%

Középiskola, érettségi előtt nem sok értelmét látom, inkább a jövődet kellene megalapozni a jó tanulmányi eredményekkel.


Egyébként ha nagyjából 20.000 Ft-ot félre tudsz tenni havonta akkor már jó vagy.

Az a kérdés mennyit kell ahhoz keresned, hogy ennyi a zsebedben maradjon (szülők mit fizetnek neked stb stb)

Ha nincs olyan ismerős, rokon aki be tud szervezni valami céghez akkor regisztrálj be diákmunka szövetkezetekhez. Bár, ezzel a heti 2-3 alkalommal 2-3 óra munkával nem nagyon fognak alkalmazni sehol.

Meg ugye a nyár már elment.

Esetleg próbálkozz a Meki/Burgerking stb vonalon.


(Azt ugye tudod, hogy egy ilyen autóra mindig kell majd költeni. Ha egy métert sem mész vele akkor sem lesz elég havi 20.000 Ft a fenntartásra)

2016. aug. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 JohnnyBoy002 ***** válasza:

Előbb jogosítvány kell ami ha minden jól is megy minimum 150 ezer ft-ba kerül. Utána használható autó ma minden költségével együtt minimum 400-450 ezer ft-ba kerül, ez alatt is lehet venni kocsit, de nem érdemes, mert azok lehajtott roncsok, sokat Te nem tudnád használni, mindig szerelőnél lenne ami + költség.


Akkor ahogyan írták ha még csak áll a gépjármű az udvarban/utcán/garázsban/stb. akkor is fizetni kell adót, kötelező biztosítást ami alap esetben adó 7000 ft/év, kötelező 30 ezer ft/év.


Ha még el is jársz vele akkor ott van az üzemanyag költség, autó amortizációja. Ha olyan az autó ami ritkán romlk el akkor is évente kötelező olajat cserélni, ami minimum 10 ezer ft és a fékekre sem árt néha ránézni. Gumikról sem árt gondoskodni, tapasztalataim szerint ma már használt gumit sem érdemes venni, újonnan meg egy szett 13-as méretnél 40 ezer ft-ba kerül és azt se feledjük el, hogy 2 kell egy évben, mert nyáron a téli gumi jobban kopik, hamar tönkre megy, télen nyárival meg nem biztonságos közlekedni. Persze ezeket nem muszáj minden évben cserélni, ha megfelő helyen vannak tartva akkor több évig is kitarthat egy szett.


Mindezen felül meg ha kifogod, hogy valami komolyabb baja van vagy lerobbansz éppen valahol akkor ezek további komoly költségeket halmoznak fel.


Szerintem ha szüleid nem támogatnak ebben anyagilag, Te egyedül nem hozol össze annyi pénzt, én tavaly vettem kocsit, megvettem hozzá mindent. Nekem a családi vagyonból jött ez össze, munkából akartam hozzá tenni, hogy jobb kocsit tudak venni, de nem jött össze.


Tavaly egész nyáron kerestem diák munkát, én napi 8 órában tudtam volna dolgozni, de volt annyi kritériumom, hogy csak 08-tól 04-ig tudtam volna dolgozni, mert busz csak úgy jár itt, máshogy nem tudtam megoldani és sehol nem kaptam álandó diákmunkát, alkalmikra hívtak nagyon ritkán. Nem fogadták el, hogy csak egy műszakra tudtak volna beosztani meg sok helyen nem fizetik az ebéd szünetet ami miatt előbb kellett bemenni vagy később eljönni. Suli mellett meg kb. esélytelen dolgozni, legalábbis szövetkezetnél.

2016. aug. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hát igen, így belegondolva lehet akkor ezt a témát hanyagolom addig amíg nem fogok rendesen dolgozni érettségi után. Van itthon egy majd tökéletes 125 ccm motorom, nem egy erőgép, de utazásra tökéletes, szóval marad a motorozás, ami nekem amúgy is több élményt nyújt. :D
2016. aug. 18. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!