Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyit bír ki egy féktárcsa?

Mennyit bír ki egy féktárcsa?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Tavaly nyáron cseréltünk egy suzuki swiften féktárcsát és fékbetéteket elől. Kíváncsi lennék létezik e hogy egy év alatt csupa rozsda lesz egy féktárcsa? Szerelőhőz vittük mert csapágyas lett volna. Miután visszakaptuk olyan volt menet közben mintha helikopter ment volna felettünk . Vittük is vissza azonnal és lerántot rólunk üjjabb 20000 et de jóbb nem lett sőt szarabb. Élet veszélyesnek mondanám , mert fékezés közben morajlik az autó .sőt ál egy 2 hete a ház mellet mert nem merünk vele menni. Oda vissza ehez az emberhez nem viszük az száz százalék. 1 évet vittük oda a kocsit azóta folyamatosan vinni kellet hozzá, pedig elöte jó ha 1 évben egyszer kellet szerelőhőz vinni . Mindenszart kicseréltük az utóbi egy évben rajta és rosszabb mint volt, De én ezen a fék tárcsán vagyok legjóbban kiakadva mert egy tárcsána kikellene szerintem birni minimum 3 fékbetét cserét...

2016. aug. 18. 13:06
 1/5 szántóvető ***** válasza:
xar alakhoz vittétek a kocsit az a baj.a tárcsa sokat kibír,ahogy te is írtad több garnitúra betétet is túlél(ez függ a betét keménységétől.)sok mindent nem tudok írni:vidd el normális helyre,elölről kell kezdeni a hibafeltárást.a fék ill kerékcsapágy hiba életveszélyes lehet.dobfékes hátul?
2016. aug. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elméletileg a tárcsa ami tovább bírja . Hogy hívják a szervizest nem ő cserélgetett benne alkatrészeket ? Számla van ? Vizsgáltassátok ki .
2016. aug. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha áll a kocsi, akkor természetesen, hogy rozsdás lesz ami 2 fékezés után el is fog tünni. Ha viszont szara fék akkor szerelő
2016. aug. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 veterán vas ***** válasza:

Nem mindenben a szerelő hibázott.....

Pl. nekem az eredeti gyári fékbetétek 60e km. alatt olyan vállat esztergáltak a tárcsába, hogy kuka lett a vége. Kicseréltem új tárcsákra, vettem hozzá puhább betéteket. Azóta mentem 50e. km-t, és a tárcsa olyan mintha nem is használtam volna. Na így már elképzelhető, hogy kibír több garnitúra betétet.

A féktárcsa rozsdásodásért ne a szerelőt okold. Ha nem használod, akkor oxidálodik a fém.

(különben semmi gond, mert 2-3 fékezés alatt eltűnik a rozsda)

2016. aug. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sziasztok. Tavaly nyáron cseréltünk egy suzuki swiften féktárcsát és fékbetéteket elől.

---

Ez rendben van, de mennyit mentetek vele az elmúlt évben? És mennyire szoktátok kihasználni a motor fékező hatását?

2016. aug. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!