Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi az előnye és hátránya a...

Mi az előnye és hátránya a Wankel motornak?

Figyelt kérdés
És az kétütemű vagy négyütemű?
2010. ápr. 19. 21:52
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:

13:18

Köszi :D

Ha olyat írok, amibe nem tudnak belekötni, már csak az marad hogy 15 vagyok :D

2010. okt. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim válasza:

Ja :D

elég ....érzés hogy lenézik a 15éveseket...

2010. okt. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim válasza:
Jó olvasni ezt a kis vitát!
2011. okt. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:

A kialakítása miatt kétüteműnek felel meg.

Előnyük kisebb tehetetlenségi nyomaték, nem igényel túl sokalkatrészt, kisebb súly, amiket a jóval előttem lévő válaszoló is írt... A hátránya: hatalmas környezetszennyezés, a motor tömítéseit 60000 km után cserélni kell, és 100000 km után az egész motrot... Valószínüleg, ha két háromezres fordulaton tötyögsz vele, akkor talán a motor kibír 120-150000 kmt is, de elég gyorsan meghal... Az RX8-asban is wankel motor van, az autó kasznija, belsősége elég jó, de a motorja szemét.

Hiába

mondják, hogy "tudni kell vele bánni" a motor akkor is megdöglik, nem is olyan soká...

2012. júl. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 Orfeus ***** válasza:
100%

Na akkor egy értelmes válasz.


Előnye:

Könyebb, kisebb köbcenti, nagyobb nyomaték, iszonyat erő és vezethetőség, amihez egy benzines RS sem méltó.


Hátrány:

Rövid élettartam, mielőtt leállítanád hagyd kicsit járni, mielőtt elindulsz vele hagyd járni egy kicsit. Maga a motor ha elszáll akkor az egészet cserélni kell, eltelt a kérdés óta pár év, kb 5-600-ba van egy teljes csere, de akkor 0-ról indulsz, és ha rendesen tolod bele az olajat (5k kilóméterenként nálam fél liter sincs kb) akkor ez 100-150.000 kilóméterre elég. Nekem vegyesbe 12-13 at eszik. Ez a 20-25 lityós városi legenda vicc.


De a sok hátrány ellenére ellenfeled nincs az utcán, ezt aláírom.


Egyébként hozzá sem kell nyúlni, iszonyat élmény. És ha azt nézed, hogy új motort veszel bele x évente, akkor is többet raksz egy sima dízelbe, ha ezt azt kicseréled időközönként ha elszáll a gagyi BMW stb-be.


Honnan tudod? 1,5 éve van meg nekem. 62k kilóméterrel vettem, most vagyok 84-be vele.


A 15 éves srácnak meg több normális válasza volt mint nektek, a nagy sofőröknek.

2016. márc. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!