Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autószerelő leszek?

Autószerelő leszek?

Figyelt kérdés

Nem voltam túl jó tanuló így nem mehettem bárhova tovább tanulni és mivel azért érdekel a bütykölés ezért választottam az autoszerelő szakmát. Az első év nem volt olyan rossz mint ahogy én azt gondoltam mivel szeretek szerelni csak soha nem volt hozzá szerencsém hogy gyakorlatban is kipróbáljam ezért az első évben nem volt merszem néha szerszámhoz nyúlni se. Inkább néztem(tük) ahogy a többiek akik azért valamit már értenek hozzá csinálták. És az autó alkatrészeit sem tudtam sokszor hogy mi micsoda.

Anyuval élek apám meghalt így nem nagyon van kitől kérdeznem.

A mostani tanévben majd szervízekbe megyünk gyakorlatra és nem szeretnék lebőgni ott igaz hogy azért megyek hogy tanuljunk de akkor is.

Az alkatrészek elnevezésében és felismerésében kéne a segítség. Köszi.

(Valami online könyv vagy bármi.)



2016. aug. 21. 11:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekünk kötelező volt megvenni a "zöld könyvet". Nem a legfrissebb, de sok dolog nem változott azóta sem.


[link]

2016. aug. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Valamilyen szinten átérzem a problémád, az én szüleim elváltak és 14 éves koromig azt sem tudtam hogy a kalapács melyik részét kell megfogni.

14 éves koromban kaptam egy rendszám nélküli hulladékot és tekergethettem a csavarokat mindenfelé, beletörhettem jó nyugodtan stb.


Úgy tanulod meg a legjobban ha odamászol fölé és csinálod. Van internet, utánajársz, olvasol stb, de hiába írja le a könyv hogy ez itt egy féltengely (+rajz) ha nem látod hogy működik. Ki kell szedni a helyéről, megmozgatni, darabokra szedni és ebből tanulsz a legjobban.

2016. aug. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha van némi angol tudásod:

https://www.youtube.com/user/EngineeringExplained/videos


Itt is van sok autó alkatrészes témájú szemléltető videó:

https://www.youtube.com/watch?v=Ugao6jTyM7k

2016. aug. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

És a könyvek:

[link]

2016. aug. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!