Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez a Suzuki mitől fogyaszt...

JohnnyBoy002 kérdése:

Ez a Suzuki mitől fogyaszt többet mint az idősebb társa? Talán az Auchanes benzin okozza?

Figyelt kérdés

Van 2 Suzuki Swiftem, az egyik 94-es, lestrapált Sedan, a másik 99-es 5 ajtós...


Sajnálattal vettem észre nem rég, hogy a fiatalabb, kisebb és egyben jobb állapotú kocsim többet eszik a kelleténél míg a hadi állapotban lévő társa kevesebb benzinnel is elmegy... mind2 1.3-as motor, annyi különbség van köztük, hogy a kérdéses gépjárműbe rendszeresen töltök Auchanes, Tesco gazdaságos benzint míg a leharcolt társába nem. Amúgy már két spurit is lenyomtam a torkán, nem használt. Mi lehet ennek az oka? Kezdek aggódni.



2016. aug. 21. 19:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Spurit adsz neki, de egy rendes benzinkútra nem vinnéd be, csak ilyen sz*rt töltesz bele...
2016. aug. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Jól van na, ha ott olcsóbb a benzin... :(
2016. aug. 21. 20:32
 3/19 Zebra3328 ***** válasza:

A helyedben én a következőket tenném:

1. kivillogtatnám a check engine lámpával a hibakódokat.

2. Elmennék vele egy normálisan felszerelt autószervizbe, hogy mondjanak rá valami okosat.


Már egy alapszintű kipufogógáz elemzésből is sokat ki lehet deríteni. Egyébként meg ezernyi hibalehetőség van, gyújtásrendszertől kezdve különböző érzékelőkön át egy eldugult szűrőig...

Drága dolog a találgatás,vidd inkább szervizbe.

2016. aug. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
30%
ne csodálkozz ha motort kell benne cserélni 97-2001 ig szériahibás a motor
2016. aug. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
De szuper... nem lehet, hogy csak az injektor koszos, februárban a szerelőm muatatta, hogy koszos volt, azért adagolom neki a spurit...
2016. aug. 21. 22:27
 6/19 anonim ***** válasza:

Légszűrő tiszta?

Szívócsonkon nincs sérülés?Nem szív falsot?

Gyújtás rendben van,nem rángat kis fordulaton?

Kipufogó nem rohadt szét valahol,nem hallani hogy kifúj esetleg?


Ha ezek rendben vannak,akkor kivillogtatnám hátha van hibakód (légtömegmérő pl),ha pedig ez is rendben van,akkor mérni kéne kompressziót a hengerekben.


Mennyi az a több?Körülmények egyeztek amikor mérted?Hány km-en mérted meg?

2016. aug. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Ilyen pontos adatok nincsenek, de észre vettem, hogy az ,,újabb" kocsi jelentősen több benzint fogyaszt mint a régebbi. Az persze közre játszhat, hogy egy nagy városban múlt héten 2x körbe mentem pár óra leforgása alatt...
2016. aug. 21. 23:59
 8/19 anonim ***** válasza:
Ha nincsenek adatok akkor mi alapján fogyaszt többet?
2016. aug. 22. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Szelephézagot, gyújtást állíttattál az utóbbi 40e km-en?

Légszűrőt rendszeresen cserélteted?

Nem lehet, hogy fog valamelyik féked?


Egyébként tényleg nem mindegy, hogy mennyivel fogyaszt többet. Hacsak 1-2 deciről van szó, akkor hagyd az egészet. Többet veszthetsz, ha hozzányúlsz, és lehet h a megfelelő üzemanyag is már megoldja.


Másik. Szerintem nem érdemes sprórolni a rossz benzin javára. Ha neked az a max. 500 Ft tankolásonként is jelentős spórolás, akkor inkább ne tarts két autót.

2016. aug. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Azt azért tudjátok hogy ezek a kutak honnan szerzik az üzemanyagot? Mert lehet a Mol-tól. Nem sok üzemanyag forgalmazó van az országba. Egyszer kivihetnéd egy kiolvasásra a szervízbe. Nem ilyen szír-szar spurit etetni meg vele.
2016. aug. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!