Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olajnyomásmérő mekkora hőmérsé...

Olajnyomásmérő mekkora hőmérsékletig használható?

Figyelt kérdés

Közel 800°C-os hőmérsékletet kellene kibírnia.

Ha ez erre már nem alkalmas, akkor tudnátok mondani valami olyat, ami igen?



2016. aug. 22. 09:16
1 2
 1/14 Johnny Bravo ***** válasza:
Hova akarod rakni azt a merot hogy 800fokot kell elviselnie??!
2016. aug. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Egy autó leömlőjébe, a turbó elé.
2016. aug. 22. 10:08
 3/14 Johnny Bravo ***** válasza:

Olajnyomas merot "Egy autó leömlőjébe"....az oszt igen!!

Te ertelmezted amugy amit leirtal?!

2016. aug. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
50%
Ez az elmúlt hetek legjobb boyracer kérdése! :)
2016. aug. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Szeretném pontosan ismerni az ott "uralkodó" nyomást, a pontos turbinaválasztáshoz. Sajnos a leömlő adott, a kis rendelkezésre álló hely miatt nem lehet megvalósítani a legideálisabb formát.

Én nem értem, hogy mi ezen olyan furcsa. Ez gyárilag is egy fontos lépés egy jól működő motor megtervezésében. Próbáltam olyan nyomásmérőt szerezni, ami kibír tartósan is ekkora hőmérsékletet, de sajnos nem jött össze. Legközelebb Németországban találtam egy ilyen céget, ami ilyeneket gyárt. Egyedi érzékelő lett volna, bőven 6 számjegyű összegért tudták volna elkészíteni.

Aki tud értelmes választ adni a kérdésemre, az kérem ne tartsa magában!

2016. aug. 22. 13:08
 6/14 anonim ***** válasza:
Ejha! Tudtad-e azt hogy a 800 fokos hőmérő kevés lesz a leömlőbe? És azt se tudtad hogy olajhőmérők nem mérnek még a 800 fok feléig sem, mert a motorolaj max 120-130 fokig mehet úgy fel hogy közben nem kokszolódik.
2016. aug. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
A leömlő külső hőmérséklete nem haladja meg a 460°C-ot. Hőmérséklet érzékelővel mérve legmagasabb belső érték a 730°C volt, ezért is írtam a 800-at. Bár azt elismerem, hogy ez a belső szenzor nem éppen a leggyorsabb mérési sebességet tekintve, emiatt megértem az aggodalmad. Te miket tapasztál ezen téren?
2016. aug. 22. 13:13
 8/14 A kérdező kommentje:
Még annyit szerettem volna írni, hogy nemrégiben kipróbáltam több, ehhez hasonló típusokat ( [link] ), de ezek nekem nem váltak be. Ilyenből minőségibb, alap típust már pár száz dollárért be lehet szerezni, de ezek nagyon pontatlanok voltak a számomra, kb. 5-15%-os hibaarányt tapasztaltam.
2016. aug. 22. 13:20
 9/14 Johnny Bravo ***** válasza:

"Aki tud értelmes választ adni a kérdésemre, az kérem ne tartsa magában!"

Értelmes választ értelmes kerdesre lehet adni!Na most a tied pont nem az!

Ugyhogy te szerintem ne akarjal egyelore semmilyen turbinat sem választani amig alap dolgokkal sem vagy tisztában,es olajnyomas mérőt akarsz rakni a kipufogóba.........esküszöm megvan a nap kérdése.......

2016. aug. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Csakis azért, mert más, anyagilag megoldható ötletem most nincs.

Az olajnyomásmérő bizonyítottan képes még 300°C-os közegben is megfelelően működni. Ezt már többször is tapasztaltam.

A kérdés kiírásának egyetlen oka volt, hogy ha tud valaki választ adni, akkor az megkönnyítené a dolgomat, sok időt spórolnék meg vele.

Bár, én nem vagyok autószerelő, mint te Johnny Bravo, de 10 évig dolgoztam kint Németországban egy műhelyben, ahol főleg autók turbósításával foglalkoztunk. Végre elértem azt, hogy megengedhetek magamnak is egy ilyen gépezetet, és ha már csinálom, akkor a lehető legjobban teszem azt.

"ne akarjal egyelore semmilyen turbinat sem választani" Nem is terveztem :) Csak a pontos értékekre van szükségem, ami alapján a volt kollégám már el tudok készíteni egy, a számomra megfelelő turbófeltöltőt, vagy tud ajánlani egy módosítást nem igénylő, boltból beszerezhető típust.

"amig alap dolgokkal sem vagy tisztában" Ezt kifejtenéd? Ha bármiben hibát vélsz felfedezni, kérem jelezd felém, tudni akarom, hogy mi az, hogy kijavíthassam. Amit írtál az nem igaz, valamelyik írásomból következtettél erre. Melyik lenne az?


Köszönöm így utólag is, és előre is mindenkinek a segítséget!

2016. aug. 22. 13:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!