Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti lovaglás után milyen...

Ti lovaglás után milyen hőmérsékletig tesztek a lovatokra szárító takarót?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy egész télen mindig tettem rá lovaglás után polár takarót amíg megszárad. Meddig tegyem rá? Gondolom 20 fokban már nem kell rá. Mi az a hőmérséklet, ami körül már nem kell takarót tenni rá száradáshoz?
2014. márc. 16. 11:09
 1/5 A kérdező kommentje:
Télen vettük a lovamat, azért nem tudom.
2014. márc. 16. 11:09
 2/5 anonim ***** válasza:
Én az ért 15-20 fokig föl szoktam rá tenni, de a körülményektől is függ. Szeles időben mindenképpen, ha boxban szárad, akkor is, viszont ha van kb 18 fok, ragyog a nap, meg se moccan a szél és kinn van legelőn, akkor szoktam hagyni napon megszáradni. Ha nagyon megizzadt, akkor azért szerintem nem árt, ha 15-20 fokban is még rajta van, ha csak picit, esetleg nyereghelyen, akkor lehet, hogy elég ha csak szalmával átdörgölöd az izzadt foltot. Ja és az én lovaim nyírva vannak, ez is számít. Nem izzad meg annyira, de a vékonyabb bunda miatt a kis izzadtsággal is könnyen megfázhat.
2014. márc. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Az én lovam nincs nyírva, de mivel egész télen fűtött istállóban volt (1-2 fok) és még egy vékony takaró is volt rajta, ezért nincs téli bundája.
2014. márc. 16. 12:24
 4/5 anonim válasza:
ilyen időben már nem, csak télen
2014. márc. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
10-15 foknál már nem kell.
2014. márc. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!