Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most vettem az autóba szervós...

Most vettem az autóba szervós kormány oszlopot, az természetes hogy maga az oszlop tengelye kicsit szorul? Még nincs beszerelve.

Figyelt kérdés
Szegény kis autómba kell szervó vettem is csak ahogy tekergettem a tengelyét feltűnt hogy kézzel kicsit nehéz, ettől még visszatud fordulni a kormány egyenesbe? A szervó olyat ugye nem csinálhat hogy kikapja a kezemből a kormányt és magától elcsavarodik? Mi van ha hirtelen elrántom a kormányt jobbra rásegít majd balra rántom?

#EPS #szervókormány EPSc #elektromos kormányoszlop
2016. aug. 22. 23:01
 1/5 anonim ***** válasza:

"A szervó olyat ugye nem csinálhat hogy kikapja a kezemből a kormányt és magától elcsavarodik?"

Nem, ilyen nem történhet meg a szervóval. Az autóban használt különböző szervóberendezések (fék- és kormányszervó, más nem nagyon van) mind olyan felépítésűek, hogy csak a vezető által kifejtett erőt tudják megsokszorozni, önálló erőkifejtésre képtelenek. Vagyis a szervó nem tud önerőből kormányozni, csak a te mozdulatodra segít rá. Legyen szó akár hidraulikus, akár elektromos szervóról, a konstrukciónak olyannak kell lennie, hogy ne tegye lehetővé azt, hogy a szerkezet a te beavatkozásod nélkül tekerje a kormányoszlopot.

"Mi van ha hirtelen elrántom a kormányt jobbra rásegít majd balra rántom?"

Akkor majd balra is rá fog segíteni. Mint írtam, a szervó a te erődhöz adja hozzá a magáét, nem törődve vele, hogy hülyeséget csinálsz-e vagy nem. Ha jobbra rántod a kormányt, arrafelé forgat, ha balra, akkor balra, az meg nem zavarja, hogy közben beesel az árokba. Csak az elmúlt pár évben jelentek meg azok a szervók, amik képesek az ESP-vel együttműködve változtatni a rásegítés mértékét attól függően, jó kormánymozdulatot teszel-e (ha jó irányba tekered a volánt, rásegít, ha nem, kicsit akadályoz). De még ezek sem bírálják, nem is bírálhatják felül a vezető döntéseit, ha be akarsz esni az árokba, be is fogsz.

2016. aug. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igazából nem nagyon vezettem még szervós autót, most lesz ebbe is berakva az az oszlop, de akkor ha szorul kicsit a tengely az ugye nem baj? Értem hogy a motor rásegít akkor ugye mindegy hogy szorul e ,de ha nem megy a motor akkor mennyire lenne kb nehezebb tekerni mint a szervótlant?
2016. aug. 23. 09:41
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha nincs gyújtás, akkor ugyanolyan nehéz szervósat tekerni, mint szervótlant.
2016. aug. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm ezt a választ is! Azért kérdeztem mert ugye kíváncsiságból érdekelt hogy a szervós oszlop ami ugye még nincs beszerelve mennyire nehéz hogy összezár e a motorral a mágneskuplung szerintem nem de elég magát a tengely kézzel forgatni, majd ha kiszereltem a szervótlan oszlopot megnézem azt is ilyen nehéz e tekerni, Had kérdezzem még meg , ha gyorsan megyek 90-el akkor is segít valamennyit a motor?
2016. aug. 23. 16:37
 5/5 A kérdező kommentje:
De arra ég nem kaptam választ hogy a tengelye az oszlop tengelye kicsit szorul az nem baj? Tehát ha kézzel tekerem akkor nem olyan mintha egy sima rudat tekernék egy csapágyazásban hanem ez szorul egy kicsit gondolom van egy csiga kerék de az mindig összezár? a motor után tudom mágnes kuplung van úgy még nehezebb forgatni ha összezár de igyis azért kérdem mert ha nem jó még mielőbb beszerelik nekem visszaviszem és veszek egy jót ha nem jó, rádugtam az autóra ő szerinte nincs hibakód elindítottam a motort eltűnt a visszajelző
2016. aug. 28. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!